Есть ответ 👍

Твір роздум на тему чому людина народжена для любові добра і щастя, може стати пропащою силою

182
376
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


література як відомо є дуже важливим джерелом для історії , адже звідси ми можемо дізнатись про те, як колись жили люди , які важливі події відбувалися. саме із творів ми дізнаємоємось про вже забуті традиції народу, про погляд тогочасних людей на світ і на все що у ньму відбувається


у літературному процесі xix (на співставленні творів  «хіба ревуть воли, як ясла повні? »  панаса мирного та«кайдашева сім'я»  і. с. нечуя-левицького) сторіччя художнє повіствування здійснило еволюцію: його описові форми поступово перейшли у психологічне зображення дійсності, що відбилося на створенні глибоких і колоритних образів. такі твори ми вже не просто читаємо, захоплюючись сюжетною колізією, а ніби пропускаємо через себе, проживаємо написане автором. найбільший здобуток, одержаний від цих творів, полягає у тому, що вони збагачують нас своєю мудрістю, життєвим досвідом.  коли ж сприймаєш твір за сюжетно-композиційною основою, то дуже часто характери героїв залишаються поза увагою, виникає відчуття зорового споглядання за подіями: ніби дивишся на картину, не проникаючи у внутрішній світ персонажів. описові твори не можливості відчути духовний світ героїв, автора, психологічну роль пейзажів; вони майже не спонукають до глибоких власних роздумів.

з цього приводу доречно порівняти твори і. с. нечуя-левицького «кайдашева сім'я» та п. мирного «хіба ревуть воли, як ясла повні? » у «кайдашевій сім'ї» йдеться про велику родинно-побутову війну, якій не видно кінця-краю. автор створив колоритні образи українських селян, майже не при цьому до психологічних портретних деталей. ми лише стежимо за контрастною поведінкою героїв кількох пар: карпо — лаврін, мотря — мелашка, свекруха — невістки, лаврін — омелько. весь час ми спостерігаємо за перебігом подій в одній родині, які за своїм гротеском нагадують мотиви фольклорних творів, що є, здебільшого, зразками описової форми.  та вже у «кайдашевій сім'ї», нечуй-левицький подекуди звертає нашу увагу на роздуми над психологічними деталями і мотивація вчинків, і виразний підтекст усихання груші, і виразність рис характерів, і порівняння картин природи із станом душі. але при тому нечуй-левицький залишається все ж таки майстром спостереження, повістевого способу літературного творення.  розповідь панаса мирного тяжіє до аналізу ходу подій, у поєднанні зовнішньої драми і внутрішнього світу героя. у романі «хіба ревуть воли, як ясла повні? » кожний образ — це цілий світ зі своїми таємницями, шуканнями, відкриттями, болями. п. мирний ставить своїм художнім завданням зображення життя як процесу формування особистості та її взаємодії з . письменник намагається відшукати і показати нам причину життєвих колізій у самій людині, у її внутрішньому світі. через це і образ чіпки, і христі, і галі, й багатьох інших персонажів психологічно вмотивовані та зрозумілі нам. ми неначе наближаємося до героя, разом із ним пірнаємо у вир його життя, а тому і сам твір сприймаємо гостріше, ближче до серця.  ідники стверджують, що прогрес людства полягає у використанні та вдосконаленні психологічних технологій. тому можна з великою ймовірністю допустити, що жанр психологічного твору має неосяжну перспективу розвитку.

Популярно: Українська література