Есть ответ 👍

Будь ласка напишіть твір на тему: " - один із кращих творів т. г. шевченко"

296
488
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


за основу сюжету поеми «» т. г. шевченко взяв один з епізодів так званої коліївщини – знаменного для історії україни повстання, яке виникло у 1768 році. автор походив саме з тих міст, де і відбувалися ці події, тож мав можливість особисто чути легенди і спогади, пісні і думи про ів. ще перед початком роботи над поемою т. шевченко вивчив багато історичних документів, складених українськими, польськими і російськими авторами. в результаті цього великому кобзарю вдалося створити глибокий поетичний твір, в якому реальні історичні події гармонійно поєднані з народним поглядом на ті криваві, жорстокі часи.

головний герой поеми – наймит у шинкаря лейби, сирота ярема галайда, через сприйняття якого відображені усі події. єдина для хлопця розрада у його нелегкому житті – це дочка титаря, кохана дівчина оксана. вона відповідає яремі, та обставини так, що особисте щастя закохані можуть здобути лише через боротьбу за щастя свого народу.

саме в той час піднялися на боротьбу проти конфедератів і ярема виказав бажання приєднатися до них. ненависть до загарбників, любов до своєї пригніченої батьківщини у яреми приймають ще і особисті риси. старший одного із загонів конфедератів забрав його оксану для розваг, а батька дівчини вбили його підлеглі.

сюжетна лінія кохання яреми і оксани розгортається на тлі виразно і яскраво змальованих картин повстання. багато крові проллється у цій боротьбі, але найбільш символічною у поемі є сцена освячення козаками зброї, яке відбувається у гетьманській столиці – чигирині.

під час освячення кобзар співає пісні про ів та залізняка, а священик у своїй промові закликає козаків до захисту рідної україни:

«не дайте матері, не дайте

в руках у ката пропадать!

починається великий бій проти шляхти:

горить сміла, смілянщина,

кров'ю підпливає

чорним шляхом запалало,

і кров пролилася

аж у волинь».

у поемі «» т. г. шевченко зберігає вірність історичній правді. він показує, якою жорстокістю ється народний гнів, а криваві, страшні епізоди у творі ідуть один за одним. і на цьому тлі ліричні відносини оксани і яреми читачам зрозуміти, що народна жорстокість не природна, а викликана довгим знущанням польських конфедератів над людьми. і хоч ярема та оксана все ж таки знаходять один одного і навіть вінчаються, але в тих умовах здобути особисте щастя неможливо. ярема повертається до лав ів, його весілля з оксаною закінчується , а сама поема – страшною за своєю реальністю картиною: на базарі в умані стоїть ксьондз з двома хлопчиками, синами одного з ватажків гонти. присягалися знищувати католиків, та ксьондз на це каже:

«гонто, гонто!

оце твої діти.

ти нас ріжеш – заріж і їх:

вони католики».

і гонта вбиває своїх синів! але т. шевченко не бачить вини ватажка, не вважає цей вчинок жорстоким, адже перед необхідністю кривавої жертви гонту поставили обставини, що склалися під час боротьби. де ж тоді правда, а де кривда? хто ж винен у всьому тому? гонта каже:

«сини мої, сини мої!

на ту україну

дивітеся: ви за неї

й я за нею гину».

тарас григорович шевченко – великий митець поетичного слова, відданий високій справі. він добре розуміє, що будь-яка народна війна – це завжди вогонь та кров, це загибель правих і винуватих. тому з усією силою художнього слова великий кобзар звинувачує тих, хто став причиною страждань українського народу.


Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща. Життя Кобзаря можна вважати справжнім подвигом у мистецтві, бо він віддав усі свої сили, щоб врятувати український народ, українську культуру та відкрив перед ними шлях у майбутнє. З плином часу все більше переконуєшся, що поезії нашого Кобзаря — то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців.

Тарас Шевченко — це вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу. Творчість Шевченка — це святиня, якою дорожить і гордиться український народ. Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своєму серці той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми безсмертними творами.

9 березня у місті Олешки відбувся мітинг, присвячений 203- роковинам Т.Г. Шевченка, на якому були присутні керівники району та міста, держслужбовці, а також всі небайдужі мешканці Олешок. З кожним роком творчість Великого Кобзаря здобуває все більшого світового визнання. Яскравим підтвердженням цьому є безліч акцій щодо вшанування його творчості.

Так, цими березневими днями у світі набирає великої популярності міжнародний флешмоб «GlobalShevchenko», який громадські організації «Ukrainians» та «Батьківщина Молода» влаштували до Дня народження Тараса Шевченка. Його головна мета – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та велич.

У рамках заходу присвяченого 203роковинам з Дня народження Т.Г.Шевченкамісто Олешки разом із іншими містами України та Європи долучилось до одночасних читань вірша Тараса Шевченка «В казематі» . Це було наймасовіше одночасне читання творів Шевченка.

На знак пошани до Великого борця за свободу та незалежність нашої держави усі бажаючі поклали квіти до погруддя Т.Г.Шевченка.

Популярно: Українська література