Есть ответ 👍

Цитатна характеристика лавріна і мелашки

292
356
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Мелашка  лаврін стояв під вербою недалечка од дівчини й дивився на неї. сонце грало на  червоному намисті, на рум'яних щоках. дівчина була невелика на зріст, але рівна,  як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида,  з тонким носиком. щоки, червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. на чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні  брови, густі-прегусті, як шовк.  лаврін  лаврінове молоде довгасте лице було рум'яне. веселі сині, як небо, очі світились  привітно й ласкаво. тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс,  рум'яні губи — все подихало молодою парубочою красою. він був схожий з виду на  матір.

  у цьому невеликому творі є багато персонажів, бо написаний він для виконання на сцені. усі герої дуже різні.

      велике лихо спіткало князя та княгиню, адже злий змій захотів полонити їхню єдину дочку. проте у розмові княгині з дівчиною  відчувається не тільки сум, а й надія на порятунок. мені мужність молодої князівни, яка заспокоює своїх рідних. вона сміливіша за воєвод князя, бо не боїться смерті. воєводи ж не хочуть стати на двобій зі злим змієм, вони стоять на думці «скоритись долі». мене засмутило те, що вони не хочуть почути  заклик князя 

          за яку, скажіть , провину

          мусим ми платить данину? !

          за що кров з нас смокче змій?

          воєводи на двобій!

    також мене вразив микита своєю силою. ще малим хлопчиком, він добре боровся. кожум’яка «чулий, добрий, і розумний, і хоробрий, а зачепиш – як огонь ! ». він сентиментальний, любить князівну. також  він любить дітей, добрий та справедливий до них. уважно вислухав їхню просьбу та погодився . 

      цікаво та напружено описано двобій. я чула розмову голосів, і уявляла себе серед юрби людей, котра уважно стежить за боротьбою, підбадьорює микиту та захоплюється ним. і щиро раділа зі всіма, коли закінчився бій і переміг микита. в кінці твору ми бачимо кожум’яку з князівною. добро перемогло зло. 

Популярно: Українська література