Есть ответ 👍

Розповідь про дідів із твору "джури козака швайки"

167
348
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

рай35
4,8(84 оценок)

Объяснение:

Джури козака Швайки” характеристика героїв – Пилипа Швайки, Санька, Грицька, Тишкевича та інших героїв до розкрити їх образи та риси характеру. Також Вам може до аналіз твору “Джури козака Швайки”.

“Джури козака Швайки” характеристика героїв

Дід Кудьма

– таємний вихователь вовків, наділений Божим даром, книжник і цілитель, який знає таємниці минулого й майбутнього, людської душі й людської історії. Він причетний до всього, що діється, й водночас не діє ніде, бо кожен має сам обирати й вибудовувати свою долю. Та саме життя волхва Кудьми автор ставить за приклад як своїм героям, так і читачам: «Гарне життя прожив. Важке й чисте. Може спокійно дивитися в очі пращурам своїм».

Дід Кібчик

Основу його характеру складає внутрішня потреба повністю реалізувати себе на користь ближнім, передати накопичений за довге життя досвіт і мудрість, озвучує основні поєднуючі ідеї в творі та слугує своєрідним каталізатором дії (гуртує ватаги, знаходить місце для фортеці, вигадує всілякі військові хитрощі

Демка Дурна Сила

Одним із головних образів повісті є й Демко Дурна Сила, напрочуд сильний фізично та не надто метикуватий онук діда Кібчика. Саме дід Кібчик прозвав Демка – Дурна Сила. Демкова доля – це приклад того, що сили доброї людини можуть бути витрачені на марне та зле через її недосвідченість, і водночас вона засвідчує глибоку людяність і справедливість наших пращурів.

«Як стисне комусь руку, то у того аж пальці злипаються»

«А одного разу дядьки засперечалися, хто з них зможе витягти з баюри навантаженого воза. Тягли, тягли – ні в кого не виходило».

Юзеф Тишкевич

Служить двом хазяїнам: панові Кобильському та татарському вельможі Іслам – беку, навіть має його охоронний знак, наводить татар на українські села, продає татарам відомості про козаків,

грабує та вбиває в плавнях одиноких добичників (з дозволу і покровительства пана Кобильського),

Це підступний і жорстокий, хитрий, скупий, ниций, брехливий дбає лише про власні інтереси. Загинув, коли втікав з поля бою, від стріл татар.

“Джури козака Швайки” характеристика Пилипа Швайка

ПИЛИП ШВАЙКА – справжній лицар, якого поважають козаки та бояться вороги. Це відчайдушний та невловимий козак.

Його помічниками є – кінь Вітрик, вовк Барвінок, Грицько та Санько.

Уміння, майстерність, хист

Вольові якості

Почуттєві якості

Кращий козацький вивідник (розвідник) землі переяславської; знає мову і звичаї татар, має серед них вірних людей; ходить безшумно, безшелесно; наче нікуди не дивиться, а все бачить; бездоганно володіє зброєю і тримається на коні.

Сміливий, розумний , витривалий, кмітливий, відважний, рішучий; звик покладатися лише на себе.

Вірний товариш, турботливий і уважний до хлопців і братчиків, поважає літніх козаків, дослухається до їхніх порад; любить рідну землю, гарно її знає, захищає від ворогів.

Справжній лицар, який щиро служить своєму народові, товариству

“Джури козака Швайки” характеристика Санька і Грицика


жизнь
Иван Васильевич в молодости был веселым человеком, который очень любил балы и светские вечера. Но один из них оставил огромный след в его жизни. Готовился к балу Иван очень тщательно, ведь на нем должна была быть его любимая девушка. Все сложилось хорошо, Иван весь вечер танцевал с Варенькой, был опьянен любовью, веселился был счастлив. Особенно сильное впечатление на него произвел момент, когда Варенька танцевала со своим отцом. Полковник был красивым и статным стариком, на них с дочерью можно было долго любоваться. После этого Иван вновь танцевал с Варенькой, его счастье и любовь росли и увеличивались.

Утро
Утром Иван пришел домой, но от переполнявших его чувств и эмоций не смог уснуть. Он решил прогуляться, ноги вели его к дому любимой. Но тут он увидел страшную картину. Солдаты под руководством вариного отца наказывали беглого татарина. Это было жесткое избиение, а отец Вареньки шел рядом, не проявлял никакого сочувствия, тщательно следил за выполнением приказа. Увидев Ивана Васильевича, он не подал никакого, знака, сделал вид, что они незнакомы. Толстой дает понять, что бал и реальность – разные вещи.

Как изменилась жизнь Ивана
После этого Иван не смог жить прежней жизнью. Мысли о Вареньке навевали на него суровые воспоминания, где нет места любви, а есть только жестокость. Последствия того утра стали необратимыми – он постепенно охладел к Вареньке и в принципе пересмотрел собственные взгляды на жизнь. Так один случай смог перевернуть всю жизнь человека.

Популярно: Литература