lesa18
21.03.2020 14:22
Биология
Есть ответ 👍

Які хвороби називають інфекційними ? Які вони мають загальні ознаки?​

267
425
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

Lika1639
4,6(83 оценок)

Інфекційні хвороби - спричинені збудниками (вірусами, бактеріями, рикетсіями, найпростішими, грибками, гельмінтами, кліщами, іншими патогенними паразитами), продуктами їх життєдіяльності (токсинами), патогенними білками (пріонами), які передаються від заражених осіб здоровим і здатні до масового поширення.

Характерною ознакою інфекційних хвороб є їхня циклічність, тобто наявність:

— інкубаційного періоду (прихований, латентний);

— продромального періоду;

— періоду активних проявів хвороби (розпал захворювання);

—реконвалесценції (період одужання).

Також до характерних ознак інфекційних хвороб належать:

— Наявність специфічного збудника.

— Заразливість - ситуація, коли хворий організм сам може стати джерелом інфекції, викликаючи зараження інших осіб(в цьому небезпека інфекційних хвороб). Заразливість (контагіозність) - характеризується індексом контагіозності. Цей показник вказує на кількість захворілих на 100 осіб, що були у спілкуванні із хворим. Так, наприклад, для вітряної віспи він становить 95% - тобто, із 100 осіб, що спілкувалися із хворим, 95 може захворіти.

— Після перенесеного захворювання в організмі розвиваються імунні процеси, внаслідок яких він стає несприйнятливим до повторного захворювання на все життя чи певний період.

accyxob
4,6(51 оценок)

інфекційні захворювання — це усі розлади, які спричинюють збудники, зокрема, вогнищеві ураження органів (абсцеси, гнояки, гнійний апендицит, фурункули, бактеріальна пневмонія, тощо).

Объяснение:

характерні ознаки інфекційних хвороб :

Інфекційне захворювання в більшості випадків починається гостро (протягом 1-3 діб) або підгостро (протягом 7 днів). Як правило, на ранніх стадіях багато інфекційні хвороби за своїми проявами схожі.

При інфекційному захворюванні з’являються ознаки інтоксикації – підвищення температури тіла, лихоманка, порушення з боку нервової системи (головний біль, запаморочення, важкість в голові, нудота і т. п.), загальна слабкість, почуття ломоти у всьому тілі і особливо в суглобах. По мірі одужання вираженість проявів інфекційної інтоксикації зменшується.

Інфекційне захворювання відрізняє швидка зміна різних симптомів: поява одних і зникнення або збільшення вираженості інших протягом захворювання.

По мірі розвитку хвороби картина прояснюється: з’являються ознаки переважного ураження будь-яких органів (або органа), що дає можливість віднести дане захворювання до кишкової інфекції, інфекції дихальних шляхів і т. д.

Висип на шкірі або на видимих слизових оболонках при інфекційних захворюваннях, на відміну від висипки при шкірних захворюваннях, з’являється на тлі ознак загальної інтоксикації.

Лімфатичні вузли реагують на збудника інфекції помітним збільшенням і хворобливістю при прощупуванні.

У більшості випадків ускладнення, що виникають при інфекційному захворюванні, наприклад інфекційно-токсичний шок, ниркова та печінкова недостатність, міокардит, інфекційна енцефалопатія і т. п., не зачіпають органи, уражені при даній хвороби, але можуть представляти безпосередню загрозу для життя хворого.

надеюсь хоть чем-то но )))


Сори я не помню но тебе за баллы

Популярно: Биология