Есть ответ 👍

Написати переказ до Хліб - найбільше багатство
У всі віки на всіх перепуттях історії хліб був найбільшим із багатств. Коли його обмаль, чваньковите золото непотріб. Його закопують у землю, як мерця, його ховають за ковані двері, як найпідлішого злочинця. А хліб і в бундючні хороми, і в селянські оселі здавна вносили на золотих підносах із шанобою. Ти, золото, годишся тільки для того, щоб на тобі подавати до столу звичайний чорний житній хліб. Недарма збіднілі народи відверталися від держав, котрі мали багато золото руки до тих, які мали багато хліба.
Хліб переважає все. Одне пшеничне зерно тяжче за гори золота. Вкинуте в землю, воно за один лиш рік дає тисячу зерен. А золотий мішок вік пролежить у землі й нічого не вродить.
Тож недарма хлібом і сіллю зустрічає Україна своїх дорогих гостей. Ідіть, народи! Україна не відмовить вам, як не відмовить у хлібі сусід сусідові, село селу. Можливо, в інших державах не так заведено. Можливо, там, де владарює золото, за хліб і гребуть золото. А у нас ні. У нас віддають хліб тією ж міркою, якою позичили... Ми позичаємо хліб на багатство.
Щоб був у нас хліб, ми щодня повторюємо слова молитви і мовимо: "Отче наш, хліб наш насущний дай нам сьогодні". І цю молитву батьки заповідають нам, а ми - нашим дітям. Бо хліб безцінний. Він сильніший за все, смачніший за все, він дорожчий за золото, насущний і святий хліб із нашого поля.

149
209
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Коли я прочитав повість г. тютюнника "климко", два почуття наповнили моє серце. перше почуття - почуття жалю. жалю, що маленький хлопчик, який ще міг жити і жити, так рано пішов з життя. смерть, як завжди, забирає найкращих. друге почуття - почуття гордості. гордості за те, що в моїй рідній країні є такі люди, як климко. залишившись сиротою, він не озлобився на світ, не почав йому мстити. ні, його любов до всіх людей, любов до життя, була безмежна. прагнення всім скривдженим, бідним, тим, що потрапили у скрутне становище, стояло у климка на першому місці. незважаючи на те, що скрізь гриміла війна, він пішов у небезпечну подорож, щоб врятувати маленьку дитину, яка була йому чужою. з тієї подорожі йому не судилося повернутися. чого ж навчає нас ця повість? вона вчить всіх нас доброти, сміливості, рішучості, мужності вчить ставити чужі інтереси вище своїх. вчить завжди приходити на іншим. адже саме завдяки таким климкам ми перемогли і вижили у тій війні. і лише будучи такими, як климко, ми зможемо побудувати славне майбутнє для своєї країни.

Популярно: Українська література