Есть ответ 👍

Поділіться враженнями, думками і запитаннями, які викликав у вас етюд „По дорозі в Казку”

170
196
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Невелика історія, яка мене дуже засмутила. Вона ніби показала мені всю жорстокість нашого світу та озлобленість людей. Ти ніби стараєшся для них, приносиш себе в жертву, прагнеш до ідеалу, який покращить життя всім, але варто лише на хвилину засумніватися, то замість підтримки отримуєш жорстокість та агресивність. Невже не можна підтримати ту людину, яка прокладала вам шлях через темряву до світлої мрії?

Історія достатньо символічна, немає індивідуалізованих героїв, а є лише дівчина, він, хлопчик та сіра маса людей, які не спроможні на самостійне мислення.


Відповідь:

Так, у вірші «Пломінний день», що належить до громадянської лірики, поетка Олена Теліга декларує своє життєве кредо — служити рідній країні. Душа її сповнена енергії жити і боротися заради Вітчизни до кінця життя: «Хай несуть мене бурхливі води Від пориву до самого чину!». Авторка переконана, що там, де є патріоти, там немає байдужих: «Хоч людей довкола так багато, Та ніхто з них кроку не зупинить, Якщо кинути в рухливий натовп Найгостріше слово — Україна». У твор ться філософська думка про те, що героїня ладна боротися до останнього, бо її душа «рушає на шляхи великі». Використовуючи метафоричні образи, поетеса прагне своїм закликом збудити «застиглі і покірні води», щоб вони «забурлили водоспадом» саме «на землі байдужо- непривітній». Авторка утверджує активну життєву позицію: «Хочу жити, аж життя не зломить...» У патріотичній ліриці Олег Ольжич на диво сповідальний. Очима свого покоління він дивиться на світ в циклах віршів «Городок. 1932» та «Незнаному воякові». Навіть для нашої молоді актуальні рядки: І бачили очі дитячі твої, Широкі і схожі на рану, Як люди, що знали визвольні бої, Улесливо кланялись пану. І слухали уші, коли вчителі Учили, нечесно-лукаві, Лучити гонори своєї землі У службу ворожій державі... І встала потворна оголена суть Повільно зради ідеї. Не може, не може, не може ж так буть, Облудники і фарисеї! У своїй творчості Теліга стояла на межі, де закінчується спокій, сірість буднів і починається палахкотіння вогню боротьби, справжньог

Пояснення:

Популярно: Українська література