Есть ответ 👍

Вот вопрос: что вы знаете о аральском море. напишите подробный ответ. зарание !

217
443
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


постепенно и одновременно быстро море мелеет. самые глубокие отметки – 22 метра. при этом в 1960 году этот показатель равнялся 53 метра. есть сведения ученых, что этот показатель в 19 веке был еще больше. причина меления – деятельность человека и забор воды из основных вод, которые питают море.

это одном из самых соленых морей на планете. до 1960 года соленость вод не превышала 11%. эту воду могли пить местные жители. водный мир в те года был представлен в виде разных обитателях. с уходом воды соленость повышалась. на данный момент насчитывается до 11 млн. тонн солей.

вода аральского море состоит из карбоната и сульфата. этот состав отличается от примесей вод других морей.


аральське море

аральське море

аральське море 1989-го (ліворуч) і 2014-го (праворуч)

45°00′00″ пн. ш. 59°56′50″ сх. д.координати: 45°00′00″ пн. ш. 59°56′50″ сх. д.

розташування

країна казахстан казахстан

узбекистан узбекистан

регіон казахстан

геологічні дані

тип безстічна область

розміри

площа поверхні 17 160 км² (2004),

28 687 км² (1998),

68 000 км² (1960) км²

висота 31 м

басейн

вливаються річки амудар'я, сирдар'я

площа басейну 690 000 км²

країни басейну казахстан, узбекистан, туркменістан, таджикистан, афганістан

інше

міста та поселення (арал)

файл: shrinking aral sea.ogv

зменшення рівня аральського моря впродовж 2000-2011 років

wikimedia | © openstreetmap

аральське море у вікісховищі?

ара́льське мо́ре (тюрк. арал — «острів») — безстічне, солоне озеро в туранській низовині в пустельній зоні на теренах казахстану й узбекистану.

із початку 1960-х рівень моря сильно знизився (сирдар'я і періодично амудар'я не в озеро); зараз озеро здебільшого пересохло, за винятком найглибших частин; арал — регіон екологічного лиха. площа аральського моря до початку висихання становила 66 458 км². найбільша глибина була 68 м, середня — 15,5 м. у морі було багато островів загальною площею 2 345 км². найбільші острови: кугарал, відродження, барса-кельмес.

північний берег аральського моря був сильно порізаний і мав кілька великих заток. західний — рівний, підвищений, з крутими обривами—чинками висотою до 100–150 м. східний і південний береги низовинні. рівень аральського моря і в ті часи був мінливий. амплітуда коливання пересічних річних рівнів становила з м. колишній рівень мав відмітку 52 м над рівнем океану. коливання рівня аральського моря залежали від стоку амудар'ї і сирдар'ї, які його живлять. з будівництвом каракумського каналу та голодностепської зрошувальної системи відбулися значні зміни у водному і аральського моря. припинення стоку річок внаслідок надмірного зрошування призвело до висихання моря.

солоність аральського моря становила 10-11‰ (проміле). північна частина аральського моря взимку замерзала.

судноплавство тривало близько 7 місяців.

в аральсьскому морі водилося до 20 видів риб. середньорічний вилов риби становив понад 350 тис. центнерів. основні промислові риби — короп, лящ, вобла. як не дивно, але зараз в пересолених водах тих басейнів, які залишилися на дні озера, і досі є життя — існують кілька видів водоростей та живе один вид риби, хоч вважалося, що, коли солоність досягне такого рівня, ніякого життя в озері окрім мікроорганізмів не залишиться.

карту аральського моря вперше склав о. і. бутаков, в експедиції якого брав участь т. г. шевченко, який дав низку зарисовок аральського моря. акишев а. о. першим провів топографічне знімання островів аральського моря.


Ябы была на олипиядах. получяла медальи кубки , сохроняла их. я любила бы спорт , я бы занемалась спортам каждый день.и всегда бы получяла первое места, и некогда не пройгровала . я бы была знаменита как генадий головкин

Популярно: Окружающий мир