Есть ответ 👍

Прівіт іть мені знайдіть переказ скляр дякую за увагу

278
339
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Був у нашому селі скляр. це був невисокий  худий чоловічок з маленьким, ніби зібганим у кулачок обличчям. те дрібне личко по самі очі заросло густою щетиною. тому, хто бачив скляра вперше, здавалося, що він тримає в зубах широку щітку. очі, як і годиться скляреві, були наче відлиті  з надзвичайно прозорого скла.роботи скляреві ніколи не бракувало.славився він умінням  так ставити шибку, такою замазкою прикріпити її, що вже й рама  потрухлявіє він часу, а скло тримається, як припаяне.коли скляр працював,   його  дрібне заросле обличчя  ставало поважним і урочистим, а очі  сяяли.  склив він швидко і вправно.перед тим, як приступити до роботи, скляр  завжди скидав  шапку, хоч би який мороз не був надворі. він обережно брав  величезні шматки скла, відмірював, не користуючись лінійкою, проводив алмазом. тоді  тихенько постукував  уздовж тієї лінії, злегка натискав пальцями. трісь! шибка була готова.вставивши шибу, скляр трохи відходив, схиляв голову  набік і дивився. прозорі його сяяли такою  неприхованою втіхою, що всі навколо проймалися  шанобливим і урочистим  настроєм.незабаром у селі закінчили  будувати нову школу.  біля її високих і широких вікон скляр не працював, а священнодіяв. уночі дві шибки хтось побив. на землі видніли  блискучі скалки, валялися дві цеглини. підійшовши уранці до покалічених вікон, скляр оніміло застиг. повільно нагнувся, підняв цеглину і раптом заплакав. моторошно було дивитись, як плаче доросла, стара людина, навіть не витираючи сліз, що зависали на густій щетині. 

у квітні 1847 р. т. шевченка, як і інших членів кирило-мефодіївського братства, заарештовали. під час обшуку у нього жандарми знайшли поему “сон” та інші вірші, що входили до збірки “три літа”. поета під конвоєм доставили в петербур, де його справу вів особисто с. орлов – шеф жандармського відділу. саме він доповів миколі i про т. г. шевченка, що той закликає скинути самодержавний устрій і образив його величність (“фельдфебель-цар”, “творець зла”, “лютий нерон”, “безбожний цар”, “правди гонитель жестокий”). після цього микола i власноручно написав: “під самий суворий нагляд з забороною писати й рисувати”.

т. шевченка заслали на військову службу   в орській фортеці, в оренбурзькій області. ця фортеця була абсолютно неприступною. вона була обнесена високим валом і глибоким ровом з трьох боків, з четвертого боку – рікою уралом. шевченко служив у третій роті, 5-го лінійного батальйону, 23-ї піхотної дивізії під номером 191 рядовим.

Популярно: Українська мова