Есть ответ 👍

Чому образ одіссея є втіленням ідеї одвічного суму за батьківщиною?

295
463
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

lenahalezina
4,7(77 оценок)

Герой видатної поеми гомера «одіссея» одіссей «ненависний безсмертним богам» – саме так називає його еол. чому ж він ненависний? можливо тому, що він поставив себе на один щабель з богами. скоріше всього, це саме так, адже конфлікт одіссея з посейдоном та його сином поліфемом – це конфлікт звичайної людини з жорстокими і безжальними силами природи, які непередбачувані і набагато сильніші людини, це конфлікт між звичайною людиною и несправедливою силою з майже нерозвиненим, обмеженим розумом.разом з тим, незважаючи ні на що, людина завжди прагне довести свою витривалість, силу і першість в навколишньому світі.на мій погляд основний конфлікт поеми «одіссея» полягає у протистоянні людини і природи, яке відбувається під час усвідомлення людиною свого місця і своєї ролі у світобудові, під час пізнання людиною навколишнього світу.супутники одіссея звичні до викликів грубої і жорстокої войовничої сили, адже мандрівникам довелося пройти важкі випробування під час участі у троянській війні та під час боротьби з морськими стихіями. але з якою метою гомер дослівно повторює нещастя, яе спіткало мандрівників і робить це вустами еврілоха. виявляється, що це один із характерних прийомів епосу гомера. повтори автор використовує для уповільнення дії у творі. шлях до ітаки був сповнений небезпекою, але всі врешті-решт мандрівники доберуться до батьківщини. і край стражданням настане лише тоді, коли зустріне одіссей тих людей, які ніколи не бачили моря. але людина не в силах опиратися долі і вона стає приреченою. одіссей плаче, але
5v09
4,5(63 оценок)

мое отношение к героям и их поступкам в рассказе а.п. чехова, честно сказать, неоднозначно. постараюсь пояснить. с точки зрения нравственности, наши герои поступили хорошо. анна алексеевна сохранила свою семью и оказалась порядочной женщиной. в глазах общества она не упала, и мужа своего не обманула. но, поскольку, настоящая любовь встречается крайне редко, разве наши герои имели право жертвовать ей? бороться с ней? не давать ей вырваться наружу? да, любовь жестока. она может сделать двух человек самыми счастливыми на свете, и, одновременно, сделать несчастными гораздо больше близких им людей. вы знаете, это спорный и бесконечный вопрос. тут каждый должен выбирать для себя сам. именно это и пытался донести до нас автор.

что касается концовки романа, то можно, совершенно точно почувствовать какую боль, горечь и отчаяние, испытали оба героя в купе поезда, когда расставались навсегда. сожаление несбывшейся любви – вот конец произведения. все могло случиться совсем по-другому, если бы наши герои позволили своим чувствам вырваться наружу. они могли бы быть счастливы, если бы не нравственные принципы и осуждение общества.

Популярно: Литература