Есть ответ 👍

Переказ тексту"на шевченковій могилі"!

229
425
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


самий знаменитий поет україни. крім літератури, професійно займався живописом і графікою. народився в сім'ї кріпаків, однак за сприяння художника карла брюллова був викуплений і отримав свободу; навчався в імператорській академії мистецтв. у зв'язку з участю в таємному кирило-мефодіївському товаристві (київ) був заарештований і за розпорядженням царя миколи i в 1847-1857 рр.. був засланий на солдатську службу в казахські степи із забороною писати і малювати. після повернення із заслання жив і працював в петербурзі, визнаний академіком графічного мистецтва. збірка віршів і поем шевченка «кобзар», написаний народною мовою і наповнений потужної бунтарської енергетикою, став культовою книгою для українців.            помер т.г. шевченка в петербурзі вранці 26 лютого (10 березня) 1861 року. спочатку був похований на смоленському кладовищі. але тою ж навесні рідними та друзями шевченка було проведено перепоховання труни з його прахом на українській землі, відповідно до волі покійного. 10 (22) травня тарас шевченко був похований високо над дніпром, на горі біля канева, з тих пір відомої як тарасова гора. надгробний пам'ятник неодноразово змінювали. так, в 1884 році тут на кошти мецената василя тарновського було встановлено великий чавунний хрест художнього малюнка (архітектор в. сичугов). у радянський час хрест видалили, поставивши на могилі невеликий бюст шевченка; в 1939 році, до 125-ї річниці шевченка, над могилою спорудили грандіозний офіціозний пам'ятник - статую поета в повний зріст (скульптор м. манізер) на високому п'єдесталі. поблизу поховання створений історичний музей-заповідник «могила т.г.шевченка»


  твір на тему "як садити та доглядати плодове дерево":

  плодові дерева дарують нам смачний урожай. тому ми з батьками вирішили посадити такі рослини на дачі. спочатку ми з татусем зробили посадкові ями. ями в нас вийшли близько 50 сантиметрів. після цього ми перекопали дно ям, додали перегній.

  у цей час матуся оглянула коріння дерев та сказала, що вони готові до посадки. хворі корінці видаляти не прийшлося - їх не було. далі ми поставили деревця у ями, засипали коріння землею, підв'язали наші рослини.матуся принесла лійки з водою, тому ми рясно полили наші плодові дерева. сподіваюсь, ми зробили все вірно, тому в нас буде хороший урожай.

Популярно: Українська мова