Есть ответ 👍

1) самая большая по площади страна в мире? -сша-россия-бразилия-канада2) выберите страны, входящие в десятку стран крупнейших по площади? -россия -аргентина-нигерия -италия-китай -франция3) площадь канады составляет (км.) назовите город, являющийся столицей страны, находящейся на третьем месте по ) крупнейшим городом казахстана ) на территории какой страны находится город чиуауа? -аргентина-мексика-италия-куба7) какой из этих городов находится в азии? -рим -оттава-лагос-самарканд8) численность населения россии (млн.)выберите страну, наибольшую по численности? -россия-германия-пакистан-египет10) назовите страну, находящуюся в северном полушарии? -бразилия-эфиопия-танзания-ангола

104
222
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

sheramedi
4,7(2 оценок)

1  россия 2 россия китай  3 9 984 670 км² 4  вашингтон 5 караганда 6  мексика 7 самарканд 8 142 856 536 чел 9 россия 10 эфиопия 
raivon2005new
4,5(61 оценок)

Загальні відомості[ред.  •  ред. код]

євразія винятково багата на різноманітні  корисні копалини. на її території є великі родовища  кам'яного вугілля,  нафти,  природного газу, значні запаси  руд чорних  і кольорових металів, чимало місць, де добувають  золото  і  коштовне каміння. різноманітність мінеральних багатств материка обумовлена величезними розмірами, складною будовою земної кори євразії.

родовища та басейни[ред.  •  ред. код] вугілля, нафта та газ[ред.  •  ред. код]

родовища кам'яного вугілля на території євразії знаходяться у передгірних і міжгірських прогинах  палеозойської ери  (донецький басейн  в україні,  карагандинський  — у казахстані,  печорський басейн  — у росії,  рурський  — у німеччині та і на сході євразії найбільші басейни вугілля відкриті у межах  індостанської  і китайської платформ. крупні буровугільні басейни  —  кузнецький  (кузбас) і  кансько-ачинський  — у  сибіру. родовища нафти і природного газу зосереджені у прогинах земної кори, що заповнені осадовими . два найбільших нафтогазоносних басейни землі знаходяться на месопотамській низовині і західносибірській рівнині. є родовища нафти і газу на аравійському півострові і східноєвропейській рівнині.

руди[ред.  •  ред. код]

велика частина родовищ різних руд, що пов'язані з  магматичними  і  метаморфічними гірськими , розташована у кристалічному і давніх платформ, а також там, де в гірських хребтах на поверхню виходять магматичні і метаморфічні породи. світове значення мають  залізні руди  курської магнітної аномалії  (кма),  криворізький  і  лотаринзький басейни залізних руд, марганцевий нікопольський басейн, залізні руди індостану і північно-східного китаю. через південний китай, півострови індокитай і малакка та острови малайського архіпелагу смугою тягнуться родовища руд  кольорових металів, таких як  олово  і  вольфрам, що утворюють так званий олов'яно-вольфрамовий пояс. у азіатській частині материка зустрічається золото. на уралі відомі родовища кольорових металів, у складчастих горах на півночі і на півдні європи є поклади  поліметалів,  ртуті,  алюмінієвих  і  уранових руд.

інші родовища[ред.  •  ред. код]

родовища  кам'яної  і  калійної солей  утворилися у мілководних басейнах  — озерах і неглибоких морях. іранське нагір'я відоме найбагатшими запасами  сірки. в українському передкарпатті знаходяться унікальні родовища самородної сірки. на півострові індостан, острові шрі-ланка є родовища  алмазів, різних дорогоцінних каменів. у багатьох місцях євразії є родовища різноманітних будівельних матеріалів (мармур,  граніт  та і у азії знаходяться родовища граніту, селітри. осадове походження мають  боксити, родовища яких розташовані уздовж альп, на південь від карпат і на півострові індокитай.

Популярно: География