Есть ответ 👍

Іть на завтра продовжіть оповідання лось є.гуцало

280
473
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Воповіданні «лось» письменник розповідає історію про те, як лось, намагаючись напитись з ополонки, потрапив у воду й почав тонути. двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на . брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. незабаром з'ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько шпичак. коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. автор завершує оповідання тим, що розгублений шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, як це нещодавно було з дітьми, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». але лось так і не ворухнувся. є. гуцало спеціально не розповідає про те, що буде далі, пропонуючи замислитись над цим читачу. хоча, що буде далі, здогадатись неважко: хлопці, незважаючи на те, що вбивця — їхній рідний дядько, мабуть, все ж таки повідомлять у заповідник, бо зрозуміли, що шпичак не шкодує про вчинене, а значить, якщо його не покарати, буде продовжувати полювати на заповідних тварин. на відміну від хлопців, шпичак (у кінці оповідання) хотів би побачити лося живим тільки тому, що боїться покарання, а не тому, що зрозумів жахливість скоєного злочину. у невеличкому творі є. гуцало зумів поставити ряд дуже важливих проблем: те, що людина вважає себе царем природи, не дає їй права знищувати тварин для своєї розваги. навпаки, люди мають усвідомити, що їх завдання — оберігати та захищати природу, турбуватись про неї, бути милосердним.

найвеселіший, завзятий і дотепний герой відомого роману марка твена - том сойер.  цей дванадцятирічний хлопчик, якому не пощастило стати сиротою, виховується своєю тіткою.  жінка не є дитину добротою і ніжністю, вона в міру сувора, часто карає його за хуліганство і пустощі.  принцип її діянь ґрунтується на святому письмі: « хто шкодує різок - той псує дитину».  на вихованні тітки поллі ще є двоє інших дітей - сідда і мері.  двоюрідна сестра тома дуже добра дівчинка з гарною витримкою, а ось зведеного брата можна охарактеризувати ябедою і боягузом.  відносини тома сойера і сідда досить не прості, так як вони ніколи не можуть знайти спільної мови, часто сваряться і дошкуляють один одного.  у житті головного героя присутні кращі друзі - гекльберрі фінн і джо гарпер, а також дівчатка, яких він любив - еммі лоренс і беккі. 

в основі роману лежить докладний опис взаємин між томом і його близькими друзями, а також захоплюючі події, що відбуваються з головним героєм.  сойер стає свідком вбивства, обчислює його винуватця, заручається з дівчинкою, йде з дому, живе на безлюдному острові, відвідує свої похорони, втрачається в печері, але вибирається з неї, а також знаходить скарб ця робота твена настільки цікава і захоплююча, що в процесі читання повністю поринаєш в життя тома, стаєш учасником його пустощів і пригод.

основна характеристика головного героя припадає на першу главу, у якій описуються його дії і вчинки, а також отримані покарання.  побілку забору він заслужив за прогул уроків в школі, а так як роботу потрібно було виконати в суботу, день ігор і розваг місцевої дітвори, то соєр знаходить вихід з ситуації, що склалася.  розраховуючи заманити помічників, тим самим полегшивши собі працю, він придумує чергову хитрість.  повз проходить бена, який недолюблював героя, він залучив до роботи розмовами про потреби і важливості такої безкоштовної роботи, та так, що багато інших дітлахи випрошували попрацювати замість нього як завжди у тома вийшло уникнути не бажаної праці, а піти і погуляти вдосталь.

в особі тома сойерамарк твен хотів показати своє бачення дитячої безтурботності і безтурботності в середині хіх століття, варіанти і способи уникнення покарань, а також цікаві пригоди, в які занурився наш герой.

Популярно: Українська література