Есть ответ 👍

Випишіть складносурядні речення і поясніть, чому вони складносурядні

103
403
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину.

Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою.

Складне речення - це речення, яке складається з 2 і більше граматичних основ, тобто, з 2 і більше простих речень.

Складне речення поділяють на види:

- складносурядне

- складнопідрядне

- безсполучникове

- з різними видами зв'язку

Отже, безсполучникове речення - це складне речення, у якому частини рівноправні та поєднуються лише інтонаційно.

Складнопідрядне - це складне речення, частини якого не рівноправні, воно має головну та підрядну частину, котрі поєднуються сполучниками підрядності або сполучними словами.

До речі, у СПР - це абравіатура від складнопідрядного речення, є типи зв'зяку:

- однорідний, коли від однієї частини ставляться однакові питання до інших

- неоднорідний, коли від однієї частини ставляться різні питання до інших

- послідовний, коли від однієї частини ставиться питання до другої, від другої до третьої, тобто, послідовно

Речення з різними видами зв'язку - складні речення, які мають 3 і більше граматичні основи, з'єднаних за до сполучників сурядності або підрядності, сполучними словами, або інтонаційно.

Складносурядне речення - це складне речення, частини якого рівноправні й котрі поєднуються сполучником сурядності (єднальні, протиставні, розділові)

Отже, з'ясувавши всі види складних речень, ми можемо сміливо довести вам, що речення: Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину. Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою. - складносурядні, й за цим крокує детальне пояснення.

У першому реченні: Всі три види мають пелюстки, а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину., ми маємо у першому реченні: "Всі три види мають пелюстки,.." такі граматичні основи: підмет - три види, присудок - мають. У другому реченні: "..., а оточують вони білу з зеленою плямою оцвітину." такі: підмет - вони, присудок - оточують. Поєднані ці два простих речення протиставним сполучником сурядності, а отже, сказавши детальне правило про ССР та СР ми можемо зрозуміти, що це речення - складносурядне.

А якщо ви досі вагаєтеся на рахунок моєї відповіді, можу вам детально намалювати схему речення, аткий вигляд вона має: [ - = ], a [ = - ].

Тому, це речення ССР.

Далі, я написав/-ла таке речення: Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща, проте краса їх від цього стає ще величнішою. У якому ми також маємо 2 частини: "Букети часто огорнуті великими зеленими листками плюща,..". До речі, у цьому реченні підметом є букети, тобто це просте називне речення. А у другому реченні: "...проте краса їх від цього стає ще величнішою" підмет - краса, а присудок - стає величнішою, ще - ми не виділяємо, тому що вона йде як підсилювальна частка.

Частини складносурядного речення поєднані протиставним сполучником "проте".

Тому, намалювавши схему, ми можемо сміливо впевнитися, що так і є: [ - ], проте [ - = ].

Якщо вам не складно, поставте, будь ласка, коронку (кращу відповідь) на це повідомлення.

Велике дякую!
Вчіть солов'їну, була рада до вам!


1)зимою дуже слизько.тому будь обережним! 2)сніг-це стихійне лихо.тому не кричи у горах! 3)зимою дуже холодно.тому вдівайся тепло! 4)зимою не завжди є сильний мороз,а водойми трішки замерзають,але якщо піти кататися на льоді можна провалитися під воду.тому уникайте озера,річки і стави! 5)не кидайтеся сніжками,тому що сніг мокрий і може навіть вибити око!

Популярно: Українська мова