Есть ответ 👍

Золо наведену гоблицю Порівняльна характеристика .плауна булавоподiбного та хвоща польового Ознака для порівняння :Вид пагона. Складники пагона. Галуження стебла Листки.Корені. Розмноження. Запліднення. Переважаюче покоління. Середовище існування !!

235
250
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

alexxxay
4,7(71 оценок)

Порівняльна характеристика .плауна булавоподiбного та хвоща польового

1.плаун булавоподiбний

Вид пагона. У плаунів розвинені всі органи рослини — пагін (до складу якого входять  та коріння.

Складники пагона- стебло і листки

Стебло - повзуче, щільно притискаються до землі і за до коротких коренів закріплюються на ній.Галуження стебла- з неправильно дихотомічним галуженням.

Листки-лускаті або голчасті ,чергові, відхилені, дрібні, лінійно-ланцетні, загострені в довгий, білий, ламкий волосок, майже цілокраї, серпоподібно зігнуті догори

Корені.- багаторічне кореневище  

Розмноження.-розмножуються спорами. Влітку у плаунів на прямостоячих пагонах розвиваються спороносні колоски зі спорами. Розмноження залежить від наявності води.

Запліднення. неможливе без води! На нижній стороні заростка розвиваються чоловічі (сперматозоїди) і жіночі (яйцеклітини) гамети. Під заростком затримуються крапельки роси або дощової води, за до яких сперматозоїди можуть підпливти до яйцеклітин. Відбувається запліднення.Із зиготи розвивається зародок, який спочатку отримує поживні речовини від зеленого заростка. Від проростання спори до запліднення проходить до 15 років.

Переважаюче покоління-спорофіт

Середовище існування.-зволожені ділянки лісів, переважно у теплих регіонах планети, субтропіках та тропіках. Плауни ростуть дуже повільно (щоб вирости, молодій рослині потрібно до 20 років

. 2.хвощ польовий

Вид пагона.- Літні  ,весняні

Складники пагона.                                                                                     весняні пагони-спороносні, рожево-бурі, з'являються ранньої весни, не розгалужені. На верхівці весняних пагонів утворюється спороносний колосок, на осі якого розташовані спорофіли, які несуть спорангії зі спорами.                                                                           Літні пагони- вегетативні, зелені, мутовчасто-розгалуженідо осені відмирають. Основне завдання літніх пагонів — фотосинтез

Стебло зелене, жорстке, ребристе, просте або кільчасто-розгалужене, членисте (складається з вузлів і меживузлів) -надземні стебла галузяться.

Листки.- лускоподібні, розміщені, як і гілочки, кільцями, зростаються в зубчасті бурі піхви.

Корені. -У ґрунті міститься багаторічне кореневище, яке може досягати довжини до 2 метрів, від якого відходять додаткові корені. На кореневищі утворюються маленькі бульбочки, у яких запасається крохмаль.

Розмноження.-розмножується спорами, горизонтальними кореневищами і бульбочками. Спороносні стебла розвиваються на початку весни, один колосок продукує мільйони найдрібніших спор (0,1 мм в діаметрі

Запліднення. Спори проростають, утворюють заростки, на яких утворюються статеві органи. При заплідненні жіночої клітини при слітті з чоловічою статевою клітиною виникає зигота, з якої розвиваються літні спорофітні рослини із зачатками кореневища.Для запліднення потрібна вода.

Переважаюче покоління-спорофіт

Середовище існування.Росте в умовах підвищеної вологості на ланах, луках, на полях як бур’ян, у місцях з порушеною дерниною, на пісках, косах, уздовж берегів, у лісах.

объяснение:

bill3334
4,7(56 оценок)

Процесс увеличения размеров  организма - это  рост.

Популярно: Биология