Есть ответ 👍

1) Назвіть три найдавніші книги, у яких закладені основи релігійних віровчень і які є моральними кодексами народів, що їх створили. 2) Згадуванням про гнів Ахілла розпочинається поема... 3) Найвідоміша давньогрецька поетеса. 4) Автор трагедії «Прометей закутий». 5) Поетизація римської доблесті, патріотичного служіння державі, величі Риму — основний пафос поеми... 6) Твір римського поета Публія Овідія Назона, вибудуваний на міфологічних сюжетах. 7) Що є джерелом сюжетів, тем, образів і мотивів античної літератури? 8) Його ім’я означає «біла слива», а друзі про нього говорили, що у нього в спині є «кістка гордості». 9) Він передбачав погоду, сонячні та місячні затемнення. Йому належать наукові роботи з математики, астрономії, філософії та медицини. 10) Майже все його життя пройшло в мандрах та поневіряннях, а він так мріяв про затишну та теплу домівку, якої так і не дочекався. 11) Усі свої поезії він присвятив дівчині, у яку закохався, коли тій було ще дев’ять років.

142
310
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


"Ригведа" - священний текст індуїзму, один з найдавніших збережених текстів, що містить релігійні гімни, молитви та ритуали.

"Біблія" - священний текст християнства, що складається зі Старого та Нового Завіту. Вона містить релігійні історії, закони, притчі та моральні настанови.

"Коран" - священна книга ісламу, в якій зібрані слова, пророцтва та вказівки, які передані пророком Мухаммадом. Вона містить основні принципи віри та моральні норми.

Поема, в якій розпочинається згадуванням про гнів Ахілла, - "Іліада" Гомера.

Найвідоміша давньогрецька поетеса - Сапфо з острова Лесбос.

Автор трагедії "Прометей закутий" - Есхіл.

Поетизація римської доблесті, патріотичного служіння державі, величі Риму - основний пафос поеми "Енеїда" Вергілія.

Твір римського поета Публія Овідія Назона, вибудований на міфологічних сюжетах - "Метаморфози".

Джерелом сюжетів, тем, образів і мотивів античної літератури є міфологія, історія, легенди та релігійні перекази.

Його ім'я означає "біла слива", а друзі про нього говорили, що у нього в спині є "кістка гордості" - Квінт Горацій Флакк.

Він передбачав погоду, сонячні та місячні затемнення. Йому належать наукові роботи з математики, астрономії, філософії та медицини - Клодій Птолемей.

Майже все його життя пройшло в мандрах та поневіряннях, а він так мріяв про затишну та теплу домівку, якої так і не дочекався - Гомер (автор "Іліади" та "Одіссеї").

Усі свої поезії він присвятив дівчині, у яку закохався, коли тій було ще дев'ять років - Франческо Петрарка.

Объяснение:

slovendim
4,5(79 оценок)

ответ:Три найдавніші книги, у яких закладені основи релігійних віровчень і які є моральними кодексами народів:

a) Біблія - священний текст християнства, що містить основи віровчень та моральні принципи для християн.

b) Коран - священний текст ісламу, який включає в себе основи віровчень та моральні принципи для мусульман.

c) Веди - священні тексті Гімалаївського брамінства, які включають в себе релігійні віровчення та моральні принципи.

Згадуванням про гнів Ахілла розпочинається поема "Іліада" Гомера.

Найвідоміша давньогрецька поетеса - Сапфо.

Автор трагедії "Прометей закутий" - Есхіл.

Поетизація римської доблесті, патріотичного служіння державі, величі Риму - основний пафос поеми "Енеїда" Вергілія.

Твір римського поета Публія Овідія Назона, вибудуваний на міфологічних сюжетах - "Метаморфози".

Джерелом сюжетів, тем, образів і мотивів античної літератури є міфологія, історія, філософія, легенди та релігійні перекази.

Його ім'я означає "біла слива", а друзі про нього говорили, що у нього в спині є "кістка гордості" - Горацій (Квінт Горацій Флакк).

Він передбачав погоду, сонячні та місячні затемнення. Йому належать наукові роботи з математики, астрономії, філософії та медицини - Клавдій Птолемей.

Майже все його життя пройшло в мандрах та поневіряннях, а він так мріяв про затишну та теплу домівку, якої так і не дочекався - Одіссей (головний герой поеми "Одіссея" Гомера).

Усі свої поезії він присвятив дівчині, у яку закохався, коли тій було ще дев'ять років - Франсуа Вільон.

Объяснение:


Былины повествуют о мужественной борьбе людей против врагов-кочевников, нападавших на страну. народ наделяет богатырей – самоотверженных защитников земли – высокими и моральными качествами: силой, смелостью, мудростью, ненавистью к князьям и боярам, угнетателям крестьян. наиболее популярный герой былин – богатырь илья муромец, крестьянский сын "из города из мурома, из того ли села да с карачарова". много подвигов совершил илья: уничтожил злое идолище ("илья муромец и идолище"), победил калина-царя ("илья муромец и калин-царь"), убил соловья-разбойника ("илья муромец и соловей разбойник").мощная сила, мудрость и выдержка чувствуются во всём облике ильи муромца. он старший , "старынщина" – называют его в былинах.у него благородное лицо, ясные зоркие очи, прямой нос, волевой рот с плотно сжатыми губами, окладистая борода с проседью. но морщин у него на лице мало, оно по-молодому свежее и мужественное. голова богатыря величаво держится на могучих, широких плечах. никому и никогда не удавалось склонить эту гордую голову: ни врагам, ни великому киевскому князю. сидит илья в черкесском седле. на сбруе и уздечке красуются "пряжки красна золота, они мокнут, да не ржавеют". поводья и подпруги шелковые, они "тянутся, да не рвутся". нет такой силы, которая могла бы не только выбить богатыря из седла, но даже подвинуть его.под стать седоку и вороной конь ("воронеюшко"). только такого могучего сложения конь может носить на себе страшную тяжесть богатыря и его вооружение. стоит конь и слегка потряхивает бубенчиками под чёлкой, зло косит глазом в сторону врага. "если он двинется, то, кажется, загудит от шага земля". превосходно изображено и снаряжение коня: "звонкое" стремя, тяжёлое окованное медью седло, медная цепь боевых поводьев.с правой руки ильи муромца свисает булатная палица ("весом в 40 пуд"), за ней виден колчан со стрелами, в левой руке – щит и громадное "мурзавецкое" копьё. одет он в железную кольчугу, на голове шлем. зорко всматривается илья из-под узорной рукавицы в степную даль, в сторону врагов-кочевников. он готов к бою, но не торопится: даже ногу высвободил из стремени. илья муромец справедлив, бесстрашен, прямодушен, не способен на хитрости и уловки. он не станет напрасно проливать кровь людскую.

Популярно: Литература