Есть ответ 👍

3. При вживанні займенників третьої особи (він, вона, вони) може виникнути змістова неясність, якщо займенник співвідноситься за родом і числом з кількома іменниками, наприклад у таких реченнях: 1) Коли Омельченко познайомився із Забродським, він (?) уже був начальником відділу; 2) Ми дуже вдячні за можливість ознайомитися з рекламою продукції вашої фірми. Вона (?) справила на нас приємне враження; 3) Підприємство виконало замовлення нашого села, незважаючи на те що воно (?) працює зараз у дуже складних умовах. Уживаючи займенники, необхідно завжди перевіряти їх зв'язок з іменниками.

167
168
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Так, вживання займенників третьої особи може призвести до змістової неясності, якщо не встановити чіткий зв'язок між займенником і відповідним іменником. В реченнях, які ви наводите, виникає потреба уточнити, до якого саме іменника відноситься займенник.

Коли Омельченко познайомився із Забродським, він (?) уже був начальником відділу.
У цьому реченні важко зрозуміти, до кого належить займенник "він". Щоб уникнути неоднозначності, можна переформулювати речення, замінивши займенник на конкретне ім'я або використавши повторення іменника:
Коли Омельченко познайомився із Забродським, Забродський уже був начальником відділу.
Коли Омельченко познайомився із Забродським, Омельченко уже був начальником відділу.
Ми дуже вдячні за можливість ознайомитися з рекламою продукції вашої фірми. Вона (?) справила на нас приємне враження.
У цьому реченні також неясно, до чого відноситься займенник "вона". Щоб уточнити, можна повторити іменник:
Ми дуже вдячні за можливість ознайомитися з рекламою продукції вашої фірми. Реклама справила на нас приємне враження.
Підприємство виконало замовлення нашого села, незважаючи на те, що воно (?) працює зараз у дуже складних умовах.
У цьому реченні також потрібно уточнити, до якого іменника відноситься займенник "воно". Можна переформулювати речення, замінивши займенник на конкретне підприємство:
В реченні номер 3, змістова неясність виникає через неявне вказівне слово "що", яке неявно посилається на іменник "Підприємство". Це може призводити до плутанини і створювати неоднозначність щодо того, до якого саме іменника відноситься займенник "воно".

Щоб уникнути цієї неоднозначності, можна переформулювати речення, використовуючи повторення або вставні конструкції:

Незважаючи на те, що підприємство працює зараз у дуже складних умовах, воно виконало замовлення нашого села.
Незважаючи на те, що підприємство працює зараз у дуже складних умовах, замовлення нашого села було виконано ним/ними.
У цих варіантах стає зрозумілим, що займенник "воно" відноситься до підприємства, уникнуто змістової неясності та забезпечено зрозумілість речення.

Цьому поняттю можна дати безліч пояснень. Передусім, це діяльність людини, це період існування її від моменту народження до смерті, це щастя, це подарунок… Можна філософствувати на цю тему нескінченно. Але найголовніше питання в тому, як людина проживе це життя. Чи зможе вона прожити «друге» життя, сидячи біля каміна у свої вісімдесят п’ять, лише згадуючи та емоційно переживаючи знову всі події свого життя?

З чого починається життя? Звичайно ж, з народження. З моменту, коли ви робите перший вдих, і акушер називає час і дату народження, ваш зріст і вагу. Потім йде період дитинства, юнацтва, молодості, більш зрілого віку, період літнього віку. І життя людини, в першу чергу, це не фізичне існування, а духовний розвиток

Популярно: Українська мова