Есть ответ 👍

Дізнайтеся, які хорові та симфонічні твори українських композиторів увійшли до золотого фонду вітчизняної культури, отримали міжнародне визнання. Наведіть приклади.

170
188
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Україна має багату музичну спадщину, і деякі твори українських композиторів отримали міжнародне визнання і увійшли до золотого фонду вітчизняної культури. Ось декілька прикладів хорових та симфонічних творів:

Микола Леонтович - "Щедрик" (відомий також як "Колядка") - це один з найвідоміших українських народних колядок, яку Леонтович аранжував для хору. Цей твір отримав широке міжнародне визнання і став відомим у багатьох країнах світу.
Сергій Прокоф'єв - "Сімфонія № 5" - Прокоф'єв народився на території сучасної України, і його музика отримала велике міжнародне визнання. "Сімфонія № 5" є однією з його найвідоміших творів, яка відзначається сильними емоціями та виразною мелодійністю.
Микола Віталійович Лисенко - "Ораторія 'Тарас Бульба'" - цей хоровий твір Лисенка є одним з його найбільш відомих творів. Ораторія розповідає історію героя української літератури, Тараса Бульби, і отримала велике визнання в Україні та за її межами.
Микола Лисенко - "Триптих" - цей симфонічний твір Лисенка відзначається яскравими фольклорними мотивами та багатством оркестрового звучання. Він є одним з найбільш визначних симфонічних творів української класичної музики.
Максим Березовський - "Реквієм"

До золотого фонду української класики увійшли Друга симфонія і фортепіанний концерт Л. Ревуцького

Джордж Плейтен і Тревіліян були однолітками. Вони разом жили на планеті Земля, спілкувалися, брали участь у дитячих розвагах, товаришували. Проте їхні батьки посідали різне місце в «диференційованому» суспільстві. Батько Джорджа був трубоукладачем, а Тревіліян-старший був металургом на іншій планеті. Коли він повернувся на Землю, то мав вищий соціальний статус за своїх сусідів. Однак Джордж любив свого батька, вступив у бійку, захищаючи його ім’я. Тревіліян хотів наслідувати свого батька, але лише для того, щоб посісти вище місце в суспільстві. Джордж хотів бути програмістом, змалку відчувши потяг до знань. Для нього не мав значення матеріальний чи соціальний розрахунок, як для Тревіліяна, котрий хотів стати металургом, щоб потрапити на Новію. Однак мрії героїв не здійснилися. Тревіліян, котрий отримав знання за до старого апарата, відстав від інших. Оскільки він і гадки не мав про те, що можна самостійно щось прочитати, вдосконалитися, то цілком ясно, що він ніколи не досягне своєї мети. На відміну від нього, Джордж, котрого відправили в інтернат для недоумків, не змирився зі своєю долею. Він ще більше переконався у своєму покликанні, а головне — збагнув, що людина має навчитися сама здобувати знання, самостійно мислити: лише так можна керувати новітніми машинами й самим ходом технічного прогресу, а не залежати від них. Автор протиставляє не лише ставлення героїв до знань, освіти, а й їхні моральні якості. Джордж Плейтен був більш людяним, морально стійким. Він хвилювався за своїх батьків, боявся осоромити їх. Він мав не лише талант, а й почуття гідності, внутрішньої свободи, цілеспрямованість. А Тревіліян з дитинства звик, щоб за нього все вирішували інші. Він йде найлегшим шляхом у житті, дбаючи лише про матеріальні блага й свій соціальний статус. Його воля повністю підкорена панівній системі. Він здатний на зраду колишнього товариша, відчувши, що той не такий, як усі. Плейтен Тревіліан 1. Походження Батько – трубоукладач, мати – домогосподарка Батько – металург на іншій планеті, соціальний статус вищий 2. Мрії про професію Хоче стати програмістом, так як відчув потяг до цієї науки; хоче потрапити на планету класу А Хоче наслідувати батька, стати дипломованим металургом, потрапити на Новію, посісти вище місце у суспільстві 3. Долі героїв Потрапляє до інтернату для недоумків, не знаючи про своє справжнє призначення; не мириться зі своєю долею Залишився на Землі, тому що знав апарат Хенслера, а для Новії треба було знання апарату Бімена 4. Ерудиція, інтелект Здатен оригінально, творчо мислити, не зупиняється на осягненому; здобуває нові знання самостійно Застиглі знання; самотужки вчитися не хоче 5. Моральні якості Людяний, має почуття власної гідності; цілеспрямований; має силу волі Самозадоволений; за нього все вирішують інші, здатний на зраду; злий, агресивний

Джерело: https://dovidka.biz.ua/porivnyannya-obraziv-pleytena-i-treviliana/ Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

Объяснение:

Популярно: Другие предметы