Есть ответ 👍

2. Які дії І. Мазепи сприяли зміцненню Гетьманщини?

107
245
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

ynifar
4,6(74 оценок)

.

Объяснение:

Зовнішні союзи: Мазепа прагнув розширити міжнародні зв'язки Гетьманщини, укладаючи союзи з іншими державами. Він встановив контакти зі Швецією, співпрацюючи з Карлом XII, шведським королем. Цей союз дозволив Мазепі отримати підтримку Швеції в боротьбі проти Російської імперії.

Модернізація армії: Мазепа звернув увагу на модернізацію та професіоналізацію козацької армії. Він впровадив нові тактики та вдосконалення в організації військових сил. Це дозволило Гетьманщині мати більш сильну та дисципліновану армію.

Розвиток економіки: Мазепа підтримував розвиток торгівлі та ремесел в Гетьманщині. Він стимулював зовнішню торгівлю та сприяв залученню іноземних купців до розвитку економіки регіону. Це призвело до зростання економічного потенціалу Гетьманщини та підвищення життєвого рівня населення.

Культурна підтримка: Мазепа підтримував розвиток освіти, науки та культури. Він підтримував культурні проекти, сприяв заснуванню шкіл та колегій, за видатних митців і вчених до Гетьманщини. Це сприяло розквіту культурного життя та підвищенню престижу регіону.

Дипломатична активність: Мазепа активно веде дипломатичну діяльність, спрямовану на зміцнення становища Гетьманщини в міжнародних відносинах. Він прагнув отримати визнання Гетьманщини як самостійної держави і укласти союзи з іншими країнами для підтримки своєї політики.

111111DA
4,5(79 оценок)

          Черты шляхетской демократииВыбор монархаШляхетские сеймы и сеймикиСенатЗолотая вольность

Представительная демократия — политический режим, при котором источником власти признаётся народ, но управляют государством различные органы власти.

Народом в Речи Посполитой считалось не всё население, а только шляхта. В то же время Речь Посполитая не была республикой, так как государство возглавлял пожизненный монарх. Право выбора монарха принадлежало сейму — шляхетскому собранию.

Так что можно считать  шляхетскую демократию сословно-представительной монархией.

Популярно: История