Есть ответ 👍

Чоловік з дальтонізмом одружується з жінкою з нормальним кольоровим зором у якої алельний ген у гомозиготному стані. Яким буде зір у їхніх дітей?

164
465
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

20000304
4,8(43 оценок)

Дальтонізм - це генетичний розлад, який впливає на сприйняття кольорів. Він зазвичай спричинений рецесивним геном на Х-хромосомі, тобто жінки можуть бути носіями гена, але не проявляти симптомів, тоді як чоловіки можуть проявляти дальтонізм, якщо отримають цей ген від своєї матері.

Тому, якщо жінка є алельним носієм дальтонізму, це означає, що вона має один нормальний ген і один ген для дальтонізму. Таким чином, її генотип буде XDXd, де X - нормальний ген, а Xd - ген для дальтонізму.

Чоловік з дальтонізмом буде мати XdY


Дальтонізм - це генетичний порушення зору, пов'язаний з неправильним розпізнаванням кольорів. Цей розлад може бути успадкований, тому варто розглянути можливості успадкування гена дальтонізму від батьків до дітей.

Дальтонізм зазвичай зумовлений рецесивним геном, що означає, що він буде проявлятися у дітей лише у випадку, якщо вони успадкують даний ген від обох батьків. Нормальний кольоровий зір, з іншого боку, зумовлений домінантним геном, який проявляється, коли присутній хоча б один алель.

Отже, якщо жінка має гомозиготний нормальний ген, це означає, що вона успадкувала даний ген від обох батьків. Тоді вона передасть цей ген кожному своєму нащадку. Оскільки дальтонізм зумовлений рецесивним геном, то чоловік, який має дальтонізм, передасть даний ген лише у випадку, якщо його другий алель також є дальтоністичним. Таким чином, якщо обоє батьки передадуть свої рецесивні алелі, тоді їхній нащадок буде дальтоністичним.

Отже, відповідь на запитання залежить від того, який генотип має чоловік з дальтонізмом. Якщо його дальтоністичний ген є гомозиготним, тоді всі їхні діти будуть дальтоністичними. Якщо ж він має гетерозиготний генотип, тоді їхній нащадок має 50%

Dasha29081
4,6(60 оценок)

кипарис

Объяснение:

все остальные растения игольчатые

Популярно: Биология