Есть ответ 👍

. написати твір на тему «Добро завжди перемагає зло» на основі прочитаних творів Є.Гуцала «Лось»

109
319
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


ответ: добра і зла – одна з найголовніших тем у літературі. Слово “добро” асо­ціюється у мене зі словами “щастя, милосердя, злагода, любов, мир”. Недарма в ка іках завжди перемагає добро.

На жаль, недобрі, злі, черстві люди зустрічаються не тільки у казках, а й у житті.

Оповідання Євгена Гуцала “Лось” вчить людяності, добра, краси. Письмен­ник протиставляє людей морально чутливих і морально глухих; милосердних, сер­дечних і черствих, грубих. Герої оповідання розкривають свої риси характеру, зі – ікпувшись на березі річка

зі старим і бувалим лосем, який жив у заповіднику. Ьажаючи напитися води, тварина провалилася в ополонку і дедалі глибше зану­рювалася у крижану кашу. Вибратися на берег лосю до два хлопчики, що приїхали по хмиз.

Старший узявся рубати лід, щоб прокласти прохід до берега. Коли лось вибрався з крижаного полону, діти дивилися на нього зачаровано, не вірячи, “що до врятуватися цьому великому звірові”. Не вірили вони спо – і. и ку і в смерть врятованого лося. “Просто не вірилося, що такого звіра можна івалити пострілом, як перед цим не вірилося, що він може потонути”.

А ще я не можу уявити,

як міг дядько Шпичак стежити із-за дерев за хлоп­чиками, що рятували лося, і не до . Як міг байдуже ігати, а потім вистрелити у беззахисну тварину. Шпичак – боягуз, боїться відповідальності, думав, як замести сліди. Це зла людина, яка нікого не любить, для нього нічого немає святого.

Якби зникли такі люди, світ став би світлішим і набагато кращим.

Объяснение:


Говорюща риба сяк-так приживається на березі. єдине, чого їй не вистачає, – когось, із ким мож­на було б поговорити, тому рибка намагається знайти товариша серед . віднині вона ототожнює себе з , причому за таки­ми ознаками, як мова і ноги, чим, звісно, не во­лодіють звичайні риби. чому ж тоді їй так важ­ко зійтися з гуртом , коли ті так до неї подібні? може, справа тут не в «і»? оповідь каже, що розмовляти рибина вміла від народження, але нічого не згадує ані про плавники, ані про ноги. про останні йшлося лише тоді, коли вигнанця викинули на берег і «поставили на ноги». можливо, вихід на сушу означає, що настав час обирати: риба ти чи не риба. віднині  рибина уже не плаває під водою, а «ходить по бе­ резі», навіть знайомитися з вона, «зірвавшись на ноги, підійшла». та про те, що говорюща риба, позбавившись риб’ячої суті, не стала людиною, свідчить і гурт , і жінка, яка, зрештою, засмажила свого невпізнаного гостя. виходить, той, хто чужий серед своїх, серед чу­ жих своїм не стане. особливо якщо цей чужак, цілком можливо, зрадник, адже «риба ­гала і вибирати добрі місця для ловитви, розповідала, що діється на воді й під водою». а святкова пляшка, за якою друзі так любили «по­гуторити», діставалась їм тільки тоді, коли був гарний улов, тобто пригощалася рибка коштом від продажу своїх родичів. лише змусивши за­мовкнути навіки, рибину певним чином іденти­фікували: «вона стала такою, як і решта її бра­тів і сестер», от тільки від голосу її залишилась порожня булька. а якщо мова – основна ознака людини, то, не відбувшись у слові, риба за життя і як рибу себе втратила, і людиною не стала.

Популярно: Українська література