Есть ответ 👍

Коли до мене зайшли друзі, щоб разом іти на річку, план визво­лення кози був уже готовий. Пройшовши з усіма півдороги, я ска­зав, що забув удома надувний рятівний круг, без якого мені купатися не дозволялося. При свідках я одв'язувати козу не хотів, боячись, що цей мій душевний порух викличе кепкування товаришів.

Я побіг додому, вхопив свій рятівний круг і пішов назад, наперед тішачись і вимальовуючи в уяві вдячні погляди приреченої на постій­не кружляння навколо свого кілочка безсловесної тварини.

Вона і уявити не могла, яка приємна несподіванка на неї чекає. Коза не змінила своєї набутої життєвим досвідом поведінки і тоді, коли я підійшов упритул. Тепер я розумію: вона була набагато хитрі­ша за мене й не така вже зобиджена долею, як уявлялося мені — до­вірливому й наївному.

Підтримуючи однією рукою круг, щоб він не зсунувся, я другою спробував розв'язати вузол на кілку — до кози наближатись я побоював­ся. Потім здогадався, що вирвати його із землі буде значно простіше.

Козу зацікавили мої дії, і вона спідлоба позирала на мене

Якого стилю поданий текст?

124
432
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Відповідь:

Художній стиль

Пояснення:

Я вважаю, що це художній стиль, бо текст взятий з художньої літератури


героїчний образ козацького ватажка.  перегортаю сторінки історії: набіги половців, монголо-татарських орд, розтерзання польською шляхтою та російською імперією. десятки народів хвиля за хвилею прокотилися нашою землею, поки не усвідомила вона себе врешті-решт україною. за її неза­лежність і волю боролися славні гетьмани. але вороги не давали країні піднятися, вирватися з ярма. волелюбний народ боровся, мечем і словом відстоював свою національну гідність.

із болем, із щемом у серці писав т. г. шевченко про долю ук­раїни, плакав пекучими сльозами, що не міг захистити її. тому часто звертаючись до героїчних подвигів козацтва, намагався роз­будити національну свідомість свого народу. патріотизм, прагнен­ня до свободи, любов до рідного краю повинні бути у нас в крові, заповідані ще козацькими лицарями.

Популярно: Українська література