Есть ответ 👍

Помагите (150б.) упражнение 426.

298
313
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


велику роль у розвитку людини грає сімейне виховання, умови розвитку. але навіть виховуючись в одній сім'ї, діти часом виростають дуже різними. отже, саме положення дитини в сім'ї робить на нього вплив.

у свідомості кожної людини існує "розумова картинка" старшого і молодшого дитини, "сукупність образів пам'яті", які їм відпові.

при цьому важливо відзначити, що ці стереотипні уявлення про старшого і молодшого дитину дуже впливають на особистість людини, яка є старшим або молодшим. справді, ми, батьки, абсолютно по-різному ставимося до своїх старшим і молодшим дітям, чекаємо від них різних речей. тож чи варто дивуватися тому, наскільки різними вони виростають?

для того щоб виявити стереотипні уявлення про старших і молодших дітей, що стосуються їх типового поведінки, характеру і зовнішності, в новосибірському педагогічному університеті проводилося спеціальне дослідження, в якому брало участь більше сотні людей. вийшло чотири групи уявлень: старші про молодших, старші про старших, молодші про старших, молодші про молодших.

резюмуючи дані дослідження можна сказати наступне:

типова зовнішність. старших дітей описують (і група старших, і група молодших) як високих, а молодших як маленьких, низьких. можливо, це пов'язано з тим, що під час фізіологічного росту старша дитина вище молодшого. старший брат (сестра) - акуратний і стрункий, а група старших відзначає в молодших неакуратність. якість сили відзначають як у молодших, так і у старших дітей. група молодших відзначає у себе безтурботність і усмішливість. при описі зовнішності часто характеризуються очі (колір) - ознака краси, близькості, волосся - ознака краси.

типове поведінку. старший - працює, навчає, дбає, є, радить. для групи молодших і поради найбільш важливі. таким чином, старший виконує функції дорослого. при описі поведінки молодшого дитини найчастіше і в групі молодших, і в групі старших зустрічаються дієслова "грає", "навчається" і дієслова активного поводження (бігає, стрибає, скаче). група старших вважає, що молодші багато конфліктують, тоді як молодші про себе такого не говорять. можливо, молодші сприймають таку поведінку як відстоювання самостійності, а старші як бунт, конфлікт.

типовий характер. група молодших, описуючи старшого, ставить на перше місце спокій. можливо, це пов'язано зі сприйняттям старшого як дорослого, на противагу своєму активному, дитячому поведінки. у старшого також відзначаються якості, важливі для діяльності (відповідальність, розсудливість, цілеспрямованість, серйозність), і "батьківські якості" (строгість, справедливість, доброта). при описі характеру молодшого дитини група молодших на перше місце ставить характеристику "веселий". опис молодшого наповнений емоційними характеристиками (веселий, вередлива, легковажний, товариський, запальний). молодші відзначають у себе гнучкість і розум, тоді як старші вважають їх легковажними і залежними.

отже, старший брат (сестра) представлений високим, великим і струнким. він володіє характеристиками дорослої людини: досвідчений, відповідальний, розсудливий. його діяльність часто пов'язана з керівництвом (вчить, виховує, є), більше орієнтована на інших.

молодший брат (сестра) представлений маленьким, низьким. він має характеристики дитини: вередлива, цікавий, веселий, залежна. його діяльність спрямована на розваги, емоційний взаємодія (грає, гуляє, спілкується, веселиться, піклується про емоційну атмосфері), більш орієнтований на власне задоволення. у зв'язку з більш вираженою дитячої позицією молодшому часто доводиться доводити свою самостійність, чого старшому робити практично не доводиться.

виростаючи, люди все одно залишаються старшими або молодшими. погодьтеся, що майже кожен з нас може легко классіфіровать більшість своїх знайомих за ознакою старшинства в батьківській родині.

Популярно: Українська мова