Есть ответ 👍

1. Народ, який перший оселився в Києві, називався А древлянами Б полянами
В в’ятичами Г сіверянами
2. Справжнє прізвище Олександра Олеся…
А Левицький Б Лотоцький
В Кандиба Г Ярославів
3. Із скількох картин складається твір «Микита Кожум’яка?
А 3 Б 4
В) 5 Г 6
4. З якого твору наступні рядки: «Хай я згину в пащі Змія, та в мені
живе надія, що загине й він колись»?
А « Княжа Україна» Б «Микита Кожум’яка»
В «Михайло – семиліток» Г «Запорожці»
5. Художні твори поділяться на такі види:
А драматичні, ліричні, епічні; Б драматичні, ліричні, пісенні;
В драматичні, ліричні, хореографічні; Г драматичні, ліричні, музичні.
6. Хто з князів уклав мир з греками та повернувся до Києва?
А Кий Б Святослав
В Ярослав Г Микита Кожум’яка
7 Хто вплинув на рішення Микити йти битися зі Змієм?
А діди; Б Князь;
В дівчата; Г діти
8. Установіть відповідність між назвою твору та його героєм:
1. «Таємниця козацької шаблі» А пан Богдан
2. «Повість минулих літ» Б Микита
3. «Микита Кожум’яка» В Змій
Г Кий
9. Установіть відповідність між автором та назвою твору:
1. Нестор Літописець А «Таємниця козацької шаблі»
2. Зірка Мензатюк Б « Повість минулих літ»
3. О. Олесь В «Микита Кожум’яка»
10. Чому Кирило Кожум’яка переміг Змія?
11. Хто з персонажів твору «Таємниця козацької шаблі» намагався
зашкодити головній героїні і чому?
12 Розкрийте зміст заповіту Ярослава Мудрого ( за твором О. Олеся
«Ярослав Мудрий»). Висловіть свою думку, 4-5 речень.
Не сваріться, жийте в згоді:
Тільки мир, збере усе,
А незгода, наче вітер,
Все по полю рознесе.

102
269
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


1. А

2.А

3. В

4. Б

5. А

6. А

7. Г

8. 1 А. 2Г. 3В

9. 1Б. 2А. 3В


Давньогрецький театр

походження давньогрецької драми і театру.

появі драми в греції передував тривалий період, протягом якого чільне місце займали спочатку епос, а потім лірика. всі ми знаємо багатий героїчний епос-поеми "іліада" та "одіссея", дидактичні (повчальні) епоси-поеми гесіода (vii ст. до н. ; це твори ліричних поетів vi ст. до н. е..

народження грецької драми і театру пов'язано з обрядовими іграми, що присвячувалися богам-покровителям землеробства: деметрі, її дочки корі, діонісу. такі обряди іноді перетворювалися в культову драму. наприклад, в місті елевсіні під час містерій (таїнств, на яких були присутні лише присвячені) влаштовувалися ігри, під час яких зображувалося одруження зевса і деметри, викрадення кори плутоном, блукання деметри в пошуках дочки і повернення кори на землю.

софокл брав участь і в державному житті, займаючи відповідальні посади. так, він був обраний стратегом (воєначальником) і разом з периклом брав участь в експедиції проти острову самоса, що вирішив відокремитись від афін. після смерті софокла співгромадяни шанували його не тільки як великого поета, але й одного зі славнозвісних афінських героїв.

шляхетні герої трагедій софокла тісними узами пов'язані з колективом громадян: -це втілення ідеалу гармонійної особистості, який був створений у роки розквіту афін. тому софокла називають співаком афінської демократії.

проте творчість софокла складно і суперечливо. його трагедії відбили не тільки розквіт, але і кризу, полісної системи, що закінчилася загибеллю афінської демократії.

грецька трагедія у творчості софокла досягає своєї досконалості. софокл увів третього актора, збільшив діалогічні частини комедії (епісодіі) і зменшив партії хору. дія стала більш живою і достовірною, тому що на сцені могли одночасно виступати і давати мотивування своїм вчинкам три персонажі. проте хор у софокла продовжує грати важливу роль у трагедії і число хоревтів було навіть збільшено до 15 чоловік.

з ім'ям софокла також пов'язане введення декораційного живопису.

римський театр

витоки римського театру.

витоки римського театру і драми походять, як і в греції, до обрядовим ігор, багатим карнавальними елементами. такий, наприклад, свято сатурналій-на честь італійського божества сатурна. особливістю цього свята було "перевертання" звичних суспільних відносин: панове на час ставали "рабами", а раби-"панами".

одним із витоків римського театру і драми були сільські свята збору врожаю. ще у віддалені часи, коли рим являв собою невелику громаду лациума, по селах справлялися свята у зв'язку із закінченням жнив. на цих святах виспівували веселі грубуваті пісні-фесценніни. як і в греції, зазвичай зазвичай виступали у цьому два полухория, які обмінювалися жартами часом уїдливого змісту. зародившись ще при родовому ладі, фесценніни существалі і в наступні століття, і в них, за свідченням горація, знаходила відображення соціальна боротьба між плебеями і патриціями.

у ателлане діяли чотири постійних комічних персонажа: макк, буккон, папп і доссен. твердого тексту ателлани не мали, тому при їх виконанні відкривався широкий простір для імпровізації.

до народної драмі піднімається і мім. як і в греції, мім відтворював сценки з народного побуту, а іноді пародіював міфи, виводячи в блазнівському вигляді богів і героїв.

Популярно: Українська література