Прочитайте текст. Визначте його тему й основну думку. Складіть план тексту. Переконувати легше у сприятливій атмосфері. Таку атмосферу створює ввічливе, пошанне звертання до опонента, привітний вираз обличчя. Сприятливу атмосферу може створити й початок виступу. Його завдання — прихильно налаштувати слухачів, викликати їх доброзичливість і увагу.

Досить вагомими доказами вважаються статистичні дані. Вони викликають довіру. Однак цифрами не слід захоплюватися. Багато цифр ускладнює сприйняття змісту виступу. Не менш переконливими доказами є приклади з життя. Щоб переконати аудиторію, доцільно покликатися на думки й судження авторитетних осіб, наводити цитати з творів видатних політичних, державних, суспільних діячів, учених і письменників. Однак слід розмежовувати факт і думки. Факти існують самі по собі, незалежно від того, як ми їх оцінюємо, використовуємо у своїх цілях. Думки можуть бути упередженими, необ’єктивними, помилковими.

Закінчується виступ формулюванням свого твердження. Гарним висновком переконливого виступу є яскравий приклад чи цитата, які підтверджують основну думку виступу й здатні викликати в слухачів сильні почуття (За Н. Голуб).

150
470
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Організованість, симетрія, замовлення, акуратності, чистоту.

Популярно: Українська мова