Твір роздум на тему Федька Халламидник !!

178
472
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Знайомлячись із головним героєм оповідання, Федьком, ми спочатку ставимося до нього дещо насторожено. Адже він був справжнім зірвиголовою. Ніколи не давав своїм одноліткам спокійно гратися, завжди дражнив їх, забирав іграшки, навіть доводив до сліз. J за це від своїх батьків отримував доброї прочуханки. Мене ж вражає мужність і чесність Федька. Навіть коли його били, він ніколи не кричав і не плакав, завжди казав правду, якою б вона не була. За не батько майже не гнівався на халамидника. Навіть давав йому 2—3 копійки.

Толя зовсім не такий, як Федько. Це ніжний та смирненький хлопчик, який намагається бути схожим на Федька. Але це йому не вдається, і він виглядає жалюгідним і смішним.

Федько постійно спокутував Толю на якусь витівку. І смирненький, чепурненький хлопчик приходив додому весь у лахмітті, звинувачуючи в усьому Федька.

В оповіданні описується випадок, де розкриваються справжні характери героїв. Одного дня захеканий Федько, весь у грязюці, прибіг до хлопців і розповів їм про льодохід на річці і про свою небезпечну ідею перейти річку. Усі хлопці, наче зачаровані ним, наступного дня пішли на річку, де до них причепився Толя, якого навіть і не кликали. Саме Толя підштовхнув Федька перейти річкою на той берег, що Федькові без проблем удалося зробити.

Заздрячи халамидникові, Толя сам вирішив переправитися через річку і тим самим викликати захоплення у ігачів. Але йому не пощастило. Уже на середині річки Толя зрозумів, що це не так легко, й почав панікувати. Якби не Федько, Толю б чекала неминуча смерть. Халамидник витяг хлопця на берег, хоча сам упав у крижану воду. Однак дорослі не оцінили героїзм Федька, а, навпаки, звинуватили його в тому, що сталося, і жорстоко покарали, незважаючи на важкий стан здоров'я.

Федько помер. А брехливий боягуз Толя, якому все сходило з рук, у день поховання Федька безсоромно побіг гратися з його чижиком, котрого він безсовісно забрав у матері Федька.

Я з презирством ставлюся до таких бездушних дітей, як Толя, котрі, на жаль, досить часто зустрічаються в житті.

оповідання "дорогою ціною" написане м. коцюбинським на основі історичних фактів, хоча герої — цілком вигадані. письменник глибоко осмислив і проаналізував події кінця xviii — початку xix століття, коли після коліївщини почалося руйнування запорозької січі як оплота вольності на україні й закріпачення українського селянства. народ не корився, мстився панам та зрадникам. по всій україні спалахували повстання, люди, не мирячись із неволею, гинули або тікали за дунай. доля таких утікачів — остапа й соломії — знаходиться в центрі сюжету оповідання.

остап — велична постать, справжній уламок старовинного українського лицарства, що не шукає волі лише для себе, а прагне зібрати хоробрих козаків і повести їх на бій із панами. гордий і щирий, він здатен на подвиг і велике кохання. та життя бере дорогу ціну за здійснення бажань. остап здобув волю, але загубив те, що було його половиною — кохану жінку соломію. згадуючи своє нелегке життя, він каже: "дорого заплатив я за волю, гірку ціну половина мене лежить на дні дунаю, а друга — чекає й не дочекається, коли злучиться з " життя подарувало людині лише одну мить щастя, але за це відняло все: мрії про сім'ю, кохану жінку, прагнення до помсти — все спливло за дунайською хвилею. трагізм усякого життя, яке не хоче коритися обставинам.

оповідання "дорогою ціною" вражає найбільше тим, що крізь суворий і реалістичний сюжет ми бачимо життєстверджуючу віру в людину, її боротьбу за волю та гідність. загибель соломії страшна й прекрасна, бо її не змогли зламати. життя остапа безнадійне й прекрасне, бо він не скорився й нічого не забув. коцюбинський зміг змалювати могутні характери, передав внутрішню красу сильних людей, які уособлюють кращі національні якості українців.

Популярно: Українська література