Есть ответ 👍

Які прикметники дієприкметникового походження пишуть із -нн-?

241
406
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


В українських дієприкметниках, утворених за до суфіксів -н-, -ен- (-єн-) завжди пишемо одну літеру н. У російській же мові часто пишуть дві н. Порівняйте рос. написанный, прочитанный, сделанный і укр. написаний, прочитаний, зроблений.

У прикметниках дієприкметникового походження в наголошених суфіксах -анн- (-янн-), -енн- (-єнн-) пишуть дві букви н: невблага́нний, нездола́нний, недоторка́нний, неоціне́нний. Від таких прикметників слід відрізняти дієприкметники з наголосом на корені (неоці́нений), у яких пишуть одну н. Крім того, вони відрізняються значенням: прикметник неоціненний означає «якому не можна скласти ціни; дуже цінний», а дієприкметник неоцінений — «той, якого ще не оцінили».

силенний, численний, нужденний, здоровений, бездихальнний, недоторканний, височенний, здійсненний, неопитанний, широченний, страшенний, нужденний, невблаганний, зціленний


Под-окон-ник-и, рас-сказ-чик-и, при-школь-н-ый, из-уч-а-ешь, пере-воз-к-а, при-став-к-а, на-краш-ен-ый, подо-ш-л-а, у-бор-к-а, по-друж-к-а.

Популярно: Українська мова