Есть ответ 👍

17. Вкажіть найважливіші специфічні риси, властиві процесу становлення політичної карти світу сучасного типу як глобальної геополітичної системи. 1) Новизна і глобальність механізму формування політичної карти світу.
2) Еволюція геополітичної структури політичної карти світу від європоцентричної до багатополюсної, біполярної і постбіполярної з початку 1990-х рр. 3) Стабільність геополітичної структури політичної карти світу. 4) Невпинне розширення числа суб’єктів і об’єктів міжнародних відносин і наростання типологічного різномаїття країн. 5) Утворення одноядерних систем могутності окремих держав, які опираються на колоніальні системи. 6) Виникнення багатоядерних систем геополітичної могутності регіонального масштабу.

18. Які фактори враховуються при утворенні виборчих округів під час виборів?
1) Чисельність населення. 2) Адміністративно-територіальні межі. 3) Проживання етнічних та інших меншин. 4) Транспортна зв’язаність території. 5) Рівень соціально-економічного розвитку території. 6) Збільшення представництва від певної території.

19. Як класифікуються простори морів і океанів з міжнародно-правової точки зору?
1) Простори, що знаходяться під суверенітетом різних держав і входять до складу їх державної території. 2) Простори, що входять до складу 200-мильної виключної економічної зони. 3) Простори, на які не поширюється суверенітет ні однієї держави світу. 4) Простори, що входять до прилягаючих зон. 5) Простори, що входять до вод відкритого моря.

20. Як називається етносоціальний рух, спрямований на досягнення більшої регіональної самостійності засобами політичного об’єднання, але без відокремлення від країни?
1) Сепаратизм. 2) Автономізм. 3) Трайбалізм. 4) Ірредентизм. 5 ) Етнолінгвінізм. 6) Етноконфесіонізм.

21. Які основні чинники зумовлюють внутрішньодержавні дезінтеграційні процеси в країнах світу?
1) Розрив політичних зв’язків між державами. 2) Різний рівень соціально-економічного і культурного розвитку окремих частин держав. 3) Відмінності в рівнях національної чи етнічної свідомості населення. 4) Розмежування значними віддалями між центром і периферією. 5) Зовнішньополітичні впливи. 6) Природне відтворення населення. 7) Аграрний характер економіки. 8) Наявність етносоціальних рухів, міжнаціональних конфліктів і суперечок.

22. Вкажіть в чому виражаються якісні зміни політичної карти світи (виділіть декілька).
1) В змінах числа країн, державних і політичних кордонів. 2) У змінах типів суспільного устрою. 3) У набутті або втраті державного суверенітету. 4) У змінах числа суб’єктів у адміністративно-територіальному поділі країни. 5) В поступовому ускладненні геополітичних систем і структур різного масштабу. 6) У змінах власників ділянок геопростору. 7) Розширення або скорочення державних територій і акваторій в результаті війн, революцій, угод.

23. Що таке парламентаризм?
1) Система виборів до парламенту. 2) Система взаємодії держави і суспільства, в якій суттєву роль відіграє вищий і постійно діючий представницький орган іб утворення законодавчої влади в країн іб формування вищого законодавчого органу країни.

146
392
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

Irinamart05
4,8(57 оценок)

Атлантический: северная и южная америки, антарктида, африка и евразия - материки. крупные острова: гренландия, исландия, британские о-ва (великобритания и ирландия) , в карибском море самый крупный остров куба. индийский: евразию, на западе африку, на востоке австралию и на юге антарктиду.

Популярно: География