Есть ответ 👍

твір Оксани Іваненко " Друкар книжок небачених ". скласти сюжетний ланцюжок подій, тобто схематично зобразити всі основні події, які відбувалися у повісті.

253
482
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


*Зустріч диякона (Івана Федорова) з старцем (Максимом Греком) , розмова про книги.

*Цар Іван Грозний за до збирає майстрів у Люблечі для різних ремесел і для друкування книг, бо це прославить його і зміцнить владу

*Зустріч царя з гостем із Данії, розуміння важливості прагнення вченого Максима Грека друкувати книжки , щоб уникнути помилок у граматиці

* Будівництво «Печатного дому» , де друкуватимуть книги,і «Справної палати»,де виправлятимуть помилки книжках.

*1564 рік видана Іваном Федоровим перша книга у Москві за « повелінням і коштом « царя.

*Іван Федоров з Петром Мстиславцем тікає з Москви через ненависть бояр,опиняються в Литві (Вільно), в українського гетьмана Ходкевича. Видання книги »Учительське євагеліє». Петро Мстиславець кидає друкаря.

*У Львові видає першу українську книжку «Апостол» з характерною післямовою , де розповідає історію книгодруку

*За Івана Федорова від князя Констянтина Острозького

*Бажання князя надрукувати Біблію. Робота І.Федорова над книгою

*До останньої хвилини Іван Федоров працював над улюбленою справою


Маруся кайдашиха:   «терлась коло панів і набралась від них трохи панства», «від її погляду молоко кисне», «на словах, як на грає», сварлива, улеслива, любляча бабуся.«вже не молода, але й не стара, висока, рівна, з довгастим лицем, з сірими очима, з тонкими губами та блідим лицем» мелашка:   вродлива, добра, лагідна, з бідної сім’ї, тиха.«була невелика на зріст, але рівна, як струна, гнучка, як тополя, гарна, як червона калина, довгообраза, повновида, з тонким носиком. щоки, червоніли, як червонобокі яблучка, губи були повні та червоні, як калина. на чистому лобі були ніби намальовані веселі тонкі чорні брови, густі-прегусті, як шовк.»це основна  і характеристика деяких  інших героїв на випадок.мотря:   «має серце з перцем», «бриклива, як муха у спасівку», заможна, галаслива, жорстока.«висока на зріст, рівна станом, але не дуже тонка, з кремезними ногами, з рукавами, позакачуваними по лікті, з чорними косами, вона була ніби намальована на білій стіні. загоріле рум’яне лице ще виразніше малювалось з чорними тонкими бровами, з темними блискучими, як терен, облитий дощем, очима. в лиці, в очах було розлите . щось гостре, палке, гаряче, було видно розум з завзяттям і трохи з злістю.» омелько кайдаш:   стельмах, небагатослівний, забобонний, віруючий, «зазнав панщане горе», полюбляє перехилити чарку.«широкі рукава закачались до ліктів; з-під рукавів було видно здорові загорілі жилаві руки. широке лице було сухорляве й бліде, наче лице в ченця. на сухому високому лобі набігали густі дрібні зморшки. кучеряве посічене волосся стирчало на голові, як пух, і блищало сивиною.» карпо:   мовчазний, жорсткий, «з нього буде добрий посіпака», працьовитий.«широкий в плечах, з батьківськими карими гострими очима, з блідуватим лицем. тонкі пружки його блідого лиця з тонкими губами мали в собі щось неласкаве. гострі темні очі були ніби сердиті.» лаврін:   лагідний, жартівливий, протилежний за характером і зовнішністю своєму брату, неконфліктний, романтичний.«молоде довгасте лице було рум’яне. веселі сині, як небо, очі світились привітно й ласкаво. тонкі брови, русяві дрібні кучері на голові, тонкий ніс, рум’яні губи – все подихало молодою парубочою красою. він був схожий з виду на матір.» характеристика образів твору “кайдашева сім’я”. 

Популярно: Українська література