Есть ответ 👍

1. Федько, вирушаючи до річки, зустрівся з хлопцями: а) о шостій ранку; б) в обід; в) о восьмій ранку. 2. Укажіть, що було улюбленою розвагою дітей передмістя? а) пускати паперового змія; б) грати в футбол; в) грати в індіанців. 3. Федько сидить у себе на воротях, як… а) Змій Горинич; б) Соловей-Розбійник; в) Робін Гуд. 4. Слово «халамид ник» означає: а) дурень; б) бідняк; в) розбійник. 5. Укажіть, за що батько Федька – халамидника давав синові 2-3 копійки після суворого покарання: а) щоб загладити свою суворість; б) за те, що Федько добре вчиться; в) за те, що Федько правду говорить. 6. Толя – це: а) друг Федька; б) брат Федька; в) хазяйська дитина. 7. За що найбільше діставалося Федькові? а) він спокушав на свої розваги Толю; б) він погано вчився й не слухався на уроках; в) він віднімав іграшки в дітей. 8. Як поводився Федько, коли батьки карали його за бешкети? а) плакав; б) обіцяв, що більше не буде; в) мовчав. 9. Де відбуваються події, зображені в оповіданні? а) у селі; б) в місті; в) на хуторі. 10. Чий це портрет: «Це була дитина ніжна, делікатна, смирна. Він завжди виходив на двір трошки боязко, жмурився від сонця й соромливо посміхався своїми невинними синіми очима»? а) Федька; б) Толі; в) Стьопки. 11. «Спокій був його ворогом, з яким він боровся на кожному місці», - ці слова про: а) Толю; б) Федька; в) Гаврика. 12. Федько … візьме та повалить усе чисто – і своє, і чуже. Ще й: а) вибачається; б) задумається; в) регочеться. Твір Федько Халамидник

276
491
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


до 1-09-2019

Історія будь-якої країни – це імена і події. Одним із найбільш знакових імен, що репрезентують історію України, є Пантелеймон Куліш. Ключова постать українського національного відродження у ХІХ–ХХ століттях.

Він був подвижником, енциклопедистом, особистістю масштабу діячів італійської епохи Відродження. А саме життя його за наповненням мало майже шекспірівський розмах. Письменник, поет, драматург, історик, фольклорист, етнограф, мовознавець, перекладач, критик, публіцист, редактор, видавець. За причетність до Кирило-Мефодіївського братства був ув’язнений і відправлений у трирічне заслання. Автор абетки української мови, що лягла в основу сучасного українського правопису, автор першого україномовного історичного роману «Чорна рада», автор першого перекладу «Біблії» українською мовою і перекладів тринадцяти п’єс Шекспіра.

Григорій Грабович (Гарвардський університет, США) назвав П. Куліша рушієм і засновником новітньої української інтелектуальної, критичної думки та тих вимірів національної свідомості, які на ній будуються, і ключовою постаттю в становленні модерної української культури.

У той же час засвоєння творчої спадщини Куліша йшло з великими труднощами. Його постать ‒ яскрава, драматична, сповнена протиріч, як і той історичний час, в якому йому випало жити й працювати, оскільки тодішній процес становлення українського культурного поля та політичного життя був важким і складним. Інтеграція його в канон національної пам’яті відбувалася довго і зі значними перебоями, що було віддзеркаленням конфліктів і протиріч у самому новітньому українстві. Цілісна рецепція творчої особистості Куліша, якою б вона не була, – зокрема й негативною, і популістською (що передбачав і провокував сам письменник), – є частиною історії української культури.

Популярно: Українська література