Есть ответ 👍

Дайте відповіді на запитання.
У Х-ХI ст. Візантійська імперія і Русь-Україна часто воювали одна з одною, але завжди прагнули до миру між собою.
1) чи вважаєте ви правильним це твердження?
2) думку обґрунтуйте прикладами з історії часів Володимира Великого і Ярослава Мудрого

110
123
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


2)Останній похід Русі на Візантію був викликаний ворожим ставленням до Русі імператора Візантії Костянтина IX Мономаха. Руське військо очолили син великого князя Ярослава новгородський князь Володимир Ярославич та воєвода Вишата. Руські і візантійські джерела по-різному оповідають про перебіг подій. Згідно з літописами, руський флот було потоплено штормом, а ті, хто врятувався на суходолі, були схоплені греками, осліплені та ще 3 роки поневірялися в неволі. Візантійські джерела розповідають, що приводом для війни була загибель знатного руса в Константинополі, та про битву на морі, в якій не буря, а візантійський флот розтрощив нападників.

Зазнавши поразки, київський князь Ярослав Мудрий змусив дипломатичними засобами імперію піти на почесний для Русі мир. Щоб задобрити київського князя Ярослава Мудрого, візантійський імператор Костянтин IX Мономах видав свою непорфирородну (народжену до того, як батько став імператором) доньку за сина київського князя — князя Всеволода Ярославича.

kuzal
4,8(26 оценок)

Берельские курганы - это могильники в Шиликтинской долине Восточного Казахстана. Берельский археологический памятник относится к V-IV вв.до н.э. Могильник состоит из более чем 30 курганов. Для учёных наибольший интерес представляет курган №11. Его исследованием руководил в 1998-1999 году археолог Зейнолла Смашев. В этом кургане погребальная камера расположена достаточно глубоко. В захоронении нет высокой грунтовой насыпи. В данном захоронении вместе погребены 2 человека и 13 лошадей.

Захороненный в этом кургане человек был возрастом около 30-35 лет. Покойник был погребён в деревянном саркофаге. Под курганом обнаружен слой вечной мерзлоты. Поэтому всё, что находилось в этом кургане, сохранилось в хорошем состоянии. Для длительного сохранения тела покойного было применено бальзамирование.

Одна из удивительных находок Берельского кургана - фигурка грифона. Эта фигурка свидетельствует о высоком социальном положении покойника.

На головах берельских коней были орлиные маски с рогами горных козлов. Древние кочевники верили, что кони должны были унести душу умершего в мир иной.

Объяснение:

Популярно: История