Есть ответ 👍

Художні засоби приклади

126
428
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:


Объяснение:

епітети, алегорія,порівняння, гіпербола,риторичні питання


Епітет - Художнє означення, за до якого автор підкреслює певну властивість чи рису зображуваного об’єкта.

Порівняння - В основі — підметна або смислова подібність, схожість явищ, виділення певної риси предмета через зіставлення з іншим.

Метафора - Вживання слів і словосполучень в непрямому значенні на основі подібності, аналогії, що міститься в їх семантиці, скрите порівняння, може бути розгорнуте в порівняння.

Метонімія - Вказівка на окреме явище, за яким передбачаються інші, заміна назви одного предмета назвою іншого на основі тісного зв’язку між ними.

Алегорія - Перенесення значень одного кола явищ на інше, наприклад відтворення людських характерів та взаємин в образах тварин, предметів, явищ природи, іносказання.

Символ - Заміна абстрактного або узагальнюючого поняття конкретним образом.

Оксиморон - Сполучення слів, що виражають протилежні або суперечливі поняття, і як результат, виникає нове смислове значення .

Іронія - Прихована насмішка.

Гіпербола -ПеребільшенняПеребільшення.

Літота - Надмірне неприховане применшення.

Риторичні фігури - Особливі синтаксичні конструкції з виразною авторською інтонацією, з яскравим емоційним забарвленням, посилюють увагу читача, не вимагаючи від нього відповіді.

Рефрени - Неодноразове повторення тих самих слів і висловів для підкреслення важливості.Тавтологія – повторення одного й того ж чи близького за змістом або звучанням слова.

Анафора – повторення слова чи словосполучення на початку речення або віршованого рядка, єдино початок.

Епіфора – повторення слова чи словосполучення в кінці рядка або речення.

Інверсія - Зворот поетичної мови з незвичайним порядком слів.

Антитеза - Протиставлення протилежних понять, явищ, предметів, людських характерів .

Паралелізм - Паралельне зображення чимось подібних предметів.

Алітерація - Повторення приголосних звуків.


Над   штормом,   над   шабельним   зблиском,   над   леготом   теплим   в   житах   гойдається   вічна   колиска   маятником   життя.   життю   -   ні   кінця,   ні   начала.   і   вічно   по   колу   землі:   комусь   -   лебеді   від'ячали,   комусь   -   ще   сурмлять   журавлі.  ямб, так як наголос падає на другий склад 

Популярно: Українська література