Alinamail02
17.08.2020 07:16
История
Есть ответ 👍

Який вид покарання за порушення законності був поширеним в Київській державі?

182
202
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

котик963
4,5(74 оценок)

У Київській Русі існували такі види покарань віддання на поталу та віра. Відшкодування нанесених збитків здійснювалось за до різноманітних штрафів: головництво, урок, повернення крадених речей. Віддання на поталу («поток і розграблення») було вищою мірою покарання за Руською правдою. Злочинця та його сім'ю виганяли з общини, а майно конфісковували на користь общини (пізніше — на користь князя). З часом під відданням на поталу стали розуміти фізичну розправу і конфіскацію майна. Це покарання призначали лише у трьох випадках: за вбивство під час розбою, крадіжку коней та підпал. Наступним за тяжкістю видом покарання була вира — штраф, який призначався лише за вбивство[3]. Вира була грошовим стягненням, яке йшло на користь князя. Найбільш поширений розмір вири — 40 гривень. Це був дуже великий штраф. За цю суму можна було купити 20 корів або 200 баранів. Рядовий общинник, який присуджувався до уплати віри, потрапляв у тяжке становище. Виходом для таких людей був інститут дикої вири — штраф, який платила община сама або разом з правопорушником. За завдання каліцтва, важких тілесних ушкоджень призначалося полувир'я — 20 гривень.

Решта злочинів каралися «продажем», під яким розуміли штраф у розмірі від 1 до 12 гривень. «Продаж» надходив до князівської казни, а потерплий отримував «урок» — грошове відшкодування за завдані йому збитки. Родичі вбитого отримували грошове відшкодування, яке мало назву головництво. Більшість дослідників приходять до висновку, що головництво стягувалось в тому ж розмірі, що і вира.

sasha07022005
4,5(30 оценок)

ответ:

известный и популярный в народе батыр сырым дат-улы. он происходил из рода байбакты, жуза байулы. с. датулы зарекомендовал себя как искусный дипломат, военачальник и умелый организатор в ходе крестьянского восстания е. пугачёва. лидер повстанцев славился как оратор и бий. за мудрость и находчивость с детских лет он был прозван « бием» (мальчиком – бием) . с. датулы обладал огромной силой. лидер восстания отличался личной отвагой и несгибаемым мужеством, имл сильный характер. среди современников славился как искусный наездник.

объяснение:

как-то так

Популярно: История