Есть ответ 👍

Напишіть твір про ідеального лицаря Айвенго. Про те, що для лицарів був створений кодекс честі, вам відомо. Але, на жаль, дотримувалися цього кодексу не всі, хто носив імення лицар.
У своєму історичному романі великий шотландець Вальтер Скотт, достовірно описуючи загальний колорит епохи Хрестових походів ХХІІ століття і їхніх учасників, усе ж таки створює ідеалізовані образи. Це, звичайно ж, образ короля Річарда Першого Левове Серце та образ його вірного лицаря Айвенго,
і ще образ благородного розбійника Робіна Гуда. Кожен мав виконати свою роль у формуванні моральних якостей читача. В них автор виразив власні погляди на честь, обов'язок, відповідальність, історичну роль та особисту гідність справжнього лицаря. Оскільки в романі мова йде про становлення нової держави, нової мови, нової влади..., то, звичайно ж, до всіх лицарських чеснот додаються патріотизм, синівський обов'язок, повага до людини , готовність відстоювати власні переконання і ставати на захист скривджених...Такий Вілфред Айвенго.
Особливість створення цього образу полягає в тому, що навколо Айвенго, лицаря, позбавленого спадку, об'єднуються всі персонажі роману. У нього є закляті вороги, вірні друзі, щирі шанувальники, закохані жінки. Йому доводиться втручатися в долі випадкових людей і навіть брати на себе відповідальність за дії короля. Тому саме він - головний герой роману. І завжди син Седрика Сакса виявляє найкращі якості лицаря і людини. Доказом цього є вчинки інших персонажів роману по відношенню Айвенго.
Вашим завданням буде написання твору про Айвенго на основі конкретних фактів.
У зошиті запишіть усе те, що виділене жирним шрифтом.
Дата ( словами)
Твір-характеристика літературного героя
на основі конкретних фактів
В І Л Ф Р Е Д А Й В Е Н Г О
Напишіть коротку вступну частину про автора і його роман.
З нового абзацу сформулюйте головну тезу вашого твору про Айвенго - головного героя. Вказавши, що Айвенго - носій ідеальних рис людини честі, перейдіть до основної частини з до речення:
Найкращу оцінку героя дають конкретні факти, описані в романі...

Далі із запропонованого списку фактів виберіть 3 або 4 і опишіть свого героя.
ЯК ХАРАКТЕРИЗУЄ ВІЛФРЕДА АЙВЕНГО ТОЙ ФАКТ, ЩО
* він врятував від смерті єврея Ісаака?
* після звільнення з рабства Гурт залишився його зброєносцем?
* після одруження з Ровеною досить часто зітхав, згадуючи Ребекку?
* розбійники, дізнавшись, хто господар Гурта, віддали йому відібрані гроші?
* в нього закохані такі жінки, як Ровена та Ребекка?
* батько вигнав його з дому і позбавив спадку?
* він єдиний зважився взяти участь у поєдинку на захист Ребекки?
* пішов на службу до короля Річарда Левове Серце?
* був улюбленцем Річарда Плантагенета?

147
359
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

0Ева002
4,4(97 оценок)

Відповідь: Книгу було написано в 1925 році, але не видано (через вплив Лева Каменєва). Згодом Булгаков написав п'єсу за мотивами твору і в 1926 році намагався поставити її в Московському художньому театрі. Тим не менше, спектакль було скасовано після того, як рукопис і копії було конфісковано таємною поліцією, або ОГПУ. Зрештою, Максим Горький втрутився і отримав рукопис[4].

Перша публікація в світі відбулася в 1968 році одночасно в журналі «Грані» (Франкфурт) та в журналі Алека Флегона «Студент» (Лондон). І лише в 1987 році книгу було видано в СРСР (6-й номер журналу «Знамя»), понад 60 років після її написання, але популярність у читачів роботі Булгакова дав Самвидав.

Сюжет

Москва, грудень 1924. Видатний хірург професор Пилип Преображенський відкрив ефективний метод омолодження. Продовжуючи роботу, він задумав небувалий експеримент — операцію з пересадки собаці людських гіпофіза і яєчок. Для досліду професор обрав бездомного пса Шарика. Результати операції перевершили всі очікування: Шарик поступово почав приймати не лише людську подобу, але також і риси, характерні для донора пересаджених органів, Клима Чугункіна, — п'янство і грубощі.

Історія собаки, що перетворився на людину, швидко стала відома в медичних колах, а потім виявилася надбанням і бульварної преси. Професору Преображенському висловлюють своє захоплення колеги, Шарика демонструють у медичному лекторії, а до будинку професора починають приходити зацікавлені.

Тим часом Шарик потрапляє під вплив комуністичного активіста Швондера, який переконав Шарика, що той — пролетар, який страждає від гноблення буржуазії (в особі професора Преображенського та його асистента доктора Борменталя), і налаштовує його проти професора. Згодом Шариков стає завідуючим відділу очистки Москви від бездомних тварин. Збирається одружитись та жити в квартирі Преображенського. Після доносу на професора його асистент Борменталь не витримує нахабства Шарикова, і через 10 днів у квартирі професора Преображенського знову живе собака.

Персонажі

Шарик — безпритульний пес, якого професор Преображенський підібрав на московській вулиці.

Поліграф Поліграфович Шаріков — людина, в якого перетворюється пес після виконаної професором Преображенським операції.

Пилип Пилипович Преображенський — блискучий хірург, «величина світового значення», який проживав в 1920-ті роки в Москві.

Іван Арнольдович Борменталь — молодий доктор, асистент професора Преображенського.

Зінаїда Прокопівна Буніна — дівчина, «соціал-служниця» професора Преображенського.

Дарина Петрівна Іванова — кухарка професора Преображенського.

Федір — швейцар будинку, де проживає професор Преображенський.

Клим Григорович Чугункін — загиблий в бійці злодій-рецидивіст, алкоголік і хуліган, чий гіпофіз і насінні залози використовувалися для пересадки Шарику.

Швондер — голова комітету будинку.

В'яземська — завідуюча культвідділом будинку.

Пеструхін і Жаровкін — товариші по службі Швондера, члени комітету будинку.

Петро Олександрович — нарком охорони здоров'я, пацієнт і хороший знайомий професора Преображенського.

Васнецова — друкарка підвідділу очищення МКХ.

Повість як політична сатира Редагувати

Найбільш поширене політичне тлумачення повісті прив'язує її до самої ідеї «російської революції», «пробудження» соціальної свідомості пролетаріату. Шаріков традиційно сприймається як алегоричний образ люмпен-пролетаріату, який несподівано для себе отримав велику кількість прав і свобод, але швидко виявив егоїстичні інтереси і здатність зраджувати і знищувати як собі подібних (колишній безпритульний пес піднімається по соціальних сходах, знищуючи інших безпритульних тварин), так і тих, хто наділив їх цими правами. Вважається, що в повісті Булгаковим були передбачені масові репресії 1930-х років.[5].

Ряд булгакознавців вважає, що «Собаче серце» є політичною сатирою на керівництво держави середини 1920-х років, а кожен з персонажів має прообраз серед політичної верхівки країни в той час. Зокрема, прообразом Шарікова-Чугункіна є Сталін (у обох «залізне» друге прізвище), професора Преображенського — Ленін (перетворив країну), доктора Борменталя, який постійно конфліктує з Кульковим — Троцький (Бронштейн), Швондера — Каменєв, асистентки Зіни — Зінов'єв, Дар'ї — Дзержинський і так далі.[6].

Цензура

На читанні рукописів повісті під час зборів літераторів в Газетному провулку був присутній агент ОГПУ, який охарактеризував твір так:

Пояснення:

Популярно: Литература