Есть ответ 👍

Твір опис Івана Франка

237
299
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

xaxon93
4,5(33 оценок)

В історії української літератури є багато по-справжньому великих імен. Хтось із письменників прославився чудовими віршами, у когось була незвичайна біографія, комусь випало стати засновником або жанру, або цілого напрямку... Про Івана Франка можна говорити і в першому, і в другому, і в третьому випадках, але й цього буде мало. Адже він належить до геніїв: якими тільки талантами не наділила його природа! Поет, прозаїк, драматург — уже таке поєднання в одній людині є рідкісним. А він же не просто писав вірші, оповідання і п'єси. Майже кожен його твір ставав явищем не лише в українській, а й у світовій літературі.

Як поета Франка, єдиного у XIX столітті, можна порівняти з Шевченком. Хоча порівняння — справа невдячна, бо кожен поет цікавий і великий по-своєму. Можна лише говорити про рівень слави, популярності. Чим же збагатив Франко українську поезію? Він розширив її тематичні межі, жанрові, віршові можливості. Серед поетичних творів Каменяра є всі види лірики: громадянська, філософська, інтимна, пейзажна. Є багато поем, пов'язаних з проблемами тогочасної України і присвячених загальнолюдським темам. Не можна залишитися байдужим до "Зів'ялого листя" — ліричної драми про красу і безсмертя кохання. Громадянські почуття пробуджують вірші збірки "З вершин і низин", поеми "Мойсей" та "Іван Вишенський". А які глибокі, мудрі його притчі — про красу, про дружбу, про кохання!

Франко-прозаїк створив перші в українській літературі повісті й оповідання про життя і працю робітників. Раніше й теми такої не існувало — українська проза була присвячена виключно проблемам селянства. "Борислав сміється" — твір про початок робітничого руху, початок боротьби праці й капіталу. Новою була також тема інтелігенції, до якої Франко звернувся у повісті "Перехресні стежки". Євген Рафалович, герой твору, прагне служити народові, захищати його інтереси, але, щоб іти своїм шляхом, йому треба подолати численні перешкоди. Підступні дії заздрісних колег, важкі особистості обставини, — здається, все проти благородного адвоката, проти його цілей і намірів. Але Рафалович все-таки не відмовляється від обраної дороги — робить свою справу. "Перехресні стежки" стверджують високе призначення інтелігенції, ідею служіння суспільству, трудящому людові.

Tinusya
4,7(77 оценок)

В1738 году - ломоносов выдал на гора первое ученое сочинение. в следующем году, в возрасте 28 лет защитил диссертацию. в 1742 - 1744 годах разработал атомно-молекулярное учение. в 1745 году представляет диссертацию "о причине теплоты и холода" (молекулярно- кинетическая теория теплоты). учитывая, что в то время европейские ученые считали, что тепло телам сообщает некая невесомая и неосязаемая жидкость, притекающая от огня (теплород), эта диссертация была серьезным прорывом в научном понимании природы. 1754 - ломоносов демонстрирует на заседании академии наук действующую модель изобретенной им "аэродромной машины" 1755 - ломоносовым закончено составление "российской грамматики" 1756 - ломоносов работает над изобретением "ночезрительной трубы" 1757 - произнесено "слово о рождении металлов от трясения земли" 1758 - ломоносов представил диссертацию "об отношении количества материи и веса" 1759 - ломоносов изобретает и конструирует ряд приборов для морского кораблевождения: самопишущий компас, механический лаг и др. 1759 - ломоносов произносит "рассуждение о большей точности морского пути" 1760 - ломоносов составляет "краткий российский летописец с родословием" 1761 - ломоносов представляет в шведскую академию наук (был ее почетным членом) трактат "мысли о происхождении ледяных гор в северных морях" 1761 - представляет и. и. шувалову письмо "о размножении и сохранении российского народа". 1763 - закончена печатанием книга ломоносова "первые основания металлургии или рудных дел", содержащая в качестве "прибавления" геологическое сочинение ломоносова "о слоях земных". 1763 - составлено "краткое описание разных путешествий по северным морям и показание возможности проходу сибирским океаном в восточную индию" 1763 - опубликовано "известие о сочиняемой российской минералогии" 1764 - выступает в академической конференции с чтением своего труда "о возмущении тяжести" (теория гравитации) 1765 - закончена "примерная инструкция морским командующим офицерам, отправляющимся к поисканию пути на восток северным сибирским океаном".

Популярно: Литература