100132
05.01.2020 10:49
История
Есть ответ 👍

ів! Дати відповіді на запитання : 2. Поміркуйте, чим можна пояснити наявність схожих тактичних прийомів ведення бою в козаків і поляків.
3. Чим принципово відрізнялося козацьке військо від польсько-шляхетського?

286
306
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

Dinho1337
4,5(95 оценок)

Запорозька Січ як військово-політична організація - абсолютно унікальне явище світової історії. Це була демократична, православна, воєнізована республіка, об’єднана спільною справою захисту своєї землі від ворогів і панів, спільною вірою, добровільним набуттям звання запорожця і підпорядкування суворим законам (неписаним) і дисципліні, дотриманню обрядів і традицій, порушення яких жорстоко каралося.

Становлення військового мистецтва українських козаків відбувалося під впливом ряду факторів і протягом тривалого часу. Поселившись на Нижньому і Середньому Подніпров’ї, козаки тим самим, з одного боку, стали захисниками своїх володінь, а відтак і південно-східного кордону держави від турецько-татарських нападів. З іншого - з кінця XVI ст. козаки протистояли натиску польських військ, оскільки влада Речі Посполитої прагнула перетнути шлях на Січ селянам і міщанам та поставити її під свій контроль. Отже, козаки повинні були зберегти себе і одночасно протистояти тактичним прийомам наступу як турків і татар (надзвичайно швидке пересування, дроблення війська на дрібні загони і розсіяння їх на великій площі), так і важкоозброєних, закованих у лати польських рицарів. Необхідність «здобуття хліба», тобто заняття здобичництвом, поєднаним із завданням відібрати в нападників награбоване майно і ясир, сковувати сили противника в приморських містах-фортецях, - усе це разом і витворило унікальне військове мистецтво козаків. При цьому запорожці вміли і запозичувати деякі прийоми військового мистецтва у своїх противників.

lilyavenkova
4,4(18 оценок)

Директорія сама по собі була хоч і справжнім українським, але неефективним державним апаратом. Вона не змогла в назначений термін сформувати міцне становище серед народу, армію і ефективні союзи із іншими державами. Тому і історикам важко оцінювати тих, хто здавалось би боролись за Україну, але провалився в цьому повністю.

З цього випливає і основні причини поразки Української революції 1917-1921 рр., а саме:

1) Незгуртованість, відсутність єдиної ідеї в народу

2) Невизначеність УЦР і Директорії в майбутній ролі України, її нації на світовій арені

3) Втручання сторонніх сил (росіян (червоних і білих), німців,поляків,румун)

4) Міжусобиці, взаємне знищення через різні ідеології

Популярно: История