Есть ответ 👍

Написати твір роздум на тему ідеали античної людини

237
272
Посмотреть ответы 3

Ответы на вопрос:

eon1986
4,8(77 оценок)

Ідеал людини полягає насамперед у доброчинності. "Чеснота є свідомо вибраним складом (душі), що проявляється у володінні серединою стосовно нас, причому визначеної таким судженням, якої визначить її розважлива людина. Серединою володіють між двома (видами) порочності, один з яких - від надлишку, іншої - від недоліку "6. Нелегко знайти належну середину в почуттях і вчинках, набагато легше стати порочним. Важко бути доброчесним: "Недарма досконалість і рідка, і похвальна, і прекрасна". Мало досконалих людей і багато посередніх.

SAVAAVAAS
4,6(83 оценок)

Объяснение:

Античність – це доба цивілізації Стародавньої Греції та Стародавнього Риму. В ті часи були закладені основи майбутньої європейської цивілізації. Розвинулися ремесла та техніка, науки та мистецтво.

Архимедом були закладені основи фізики, Гіппократом – медицини. Піфагором – основи математики, а Евклідом, зокрема – геометрії. Розвинулося мистецтво риторики (Демосфен, Цицерон). Були закладені основи також гуманітарних наук – соціології, політології, філософії (Платон, Аристотель). Роботи античних географів також дали наступним поколінням цінні відомості з приводу світоустрою.

В античності суспільство вперше винайшло демократичну форму державного устрою, визначило статус, права та обов`язки громадянина грецького полісу чи римської республіки. З’явився інститут виборів політиків в органи влади.

Мистецтво античності базувалося в першу чергу на міфології. Давні греки та давні римляни були політеїстами, тобто, вірили у велику кількість різноманітних богів та напівбогів. Боги давньогрецького пантеону – це Зевс, Гера, Гефест, Гермес, Афродіта, Афіна, Артеміда, Арес, Аполлон та інші. Давні римляни вірили фактично в тих же самих богів, тільки називали їх по-іншому: Юпітер, Юнона, Венера, Меркурій, Марс…

Міфи, пригоди людей та богів стали темою античної скульптури, античної архітектури, а також античної літератури (Гомер, Софокл, Аристофан). В добу античності розвинулося театральне мистецтво, для якого драматурги писали п`єси, трагедії та комедії.

Найвищими цінностями античної культури були земна краса та гармонія: природи, мистецтва, людського тіла. Недарма, в античному суспільстві так розвинулася фізична культура, спортивні тренування. Мистецтво та література античності намагалися в першу чергу відтворити цю красу та гармонію. Античність оспівала культ моральності, шляхетності, правильної поведінки, які ведуть людину до гармонії фізичної та духовної досконалості.

fari85851
4,8(17 оценок)

1. кузнец вакула — отличный мастер своего дела. вакула любит оксану — самую красивую девушку в диканьке. оксана соглашается выйти за вакулу замуж только после того, как он принесет ей черевички, которые носит сама царица. смелый вакула пускается в путь и достаёт своей любимой желанные башмачки! 2. чуб – богатый, важный казак, но ленив он и не лёгок на подъём. он человек недалёкий, туго соображающий и в то же время , самоуверенный  3. оксана — дочь чуба, про неё на селе говорили, что она признанная красавица. «чудная девка! » — с восторгом говорит об оксане кузнец вакула. она была ветреная, капризная и . оксана любила игры и песни, шутки и веселье в шумной компании девчат и парубков и вовсе не была настроена на скучные разговоры с кузнецом.  4. панас — кум чуба  5. дьяк осип никанорович — он хоть не степенный казак, но и он тоже не избежал чар несравненной солохи. хоть он и трусоват, но пошёл к солохе в гости и оказался в мешке.  6. солоха, мать вакулы — добрая баба говорили про неё степенные казаки. они любили приходить к ней в гости. в предрождественскую ночь смекалистая и весёлая солоха спрятала их друг от друга в мешках. а ещё в ней много сказочного. ведь солоха –ведьма, летающая на помеле и крадущая звёзды.  7. запорожец пузатый пацюк — жил как настоящий запорожец: ничего не работал, спал три четверти дня, ел за шестерых косарей и выпивал за одним разом почти по целому ведру. односельчане его считали знахарем  8. чёрт — напоминает обычного нехорошего человека, все время пытающегося сделать пакость другим, но всё время терпящего поражение. это самый сказочный персонаж в повести гоголя.

Популярно: Литература