Есть ответ 👍

Наука Казахстан 70- 100 слова

209
347
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

плрол
4,6(57 оценок)

Наука в Казахстане имеет давние традиции: с советских времен республика унаследовала развитую сеть научных учреждений и вузов. За период 1994—2011 годов ежегодное количество поданных заявок на патенты увеличилось с 1576 до 1732В конце XVII — начале XVIII века учёные России и ряда стран Европы начали исследовать территории Казахстана, изучать историю, культуру, быт и обычаи его населения. Одним из первых был русский картограф С. У. Ремезов. После присоединения Казахстана к России научные исследования проводились более широко и интенсивно. Российская академия наук организовала в 1733 году экспедицию для изучения географии, геологии и этнографии Казахстана. С 1733 по 1771 в Казахстане побывали многие учёные академии: С. П. Крашенинников, И. Г. Гмелин, И. И. Лепехин, П. С. Паллас, И. П. Фальк, П. И. Рычков и др.

vladpin01
4,5(56 оценок)

Відповідь:

Пантеон Древнього Єгипту дуже великий, в цій країні схилялися безлічі богів. Деякі з них, наприклад Ра, Осіріс, Гор, шанувалися повсюдно, інші мали лише місцеве значення. Так, кривава богиня Сехмет була покровителькою Мемфіса і Геліополя, і її культ був поширений саме в цих містах. Є в міфології Країни пірамід і давні боги, які створили всіх інших. Однією з них є Тефнут, з цікавими фактами про яку пропонуємо познайомитися.

Богиня Тефнут: історія, опис та цікаві факти

Зовнішній вид

Нерідко давньоєгипетська богиня Тефнут зображувалася у вигляді кішки або левиці, на фресках можна бачити також її уявлення як жінки з левиною головою. У цьому випадку на голові Тефнут розташовувалися вогненний диск і священна змія, в руках – анкх і жезл – втеча папірусу. Зображалася богиня в золотих прикрасах, які носили знатні єгиптянки тієї пори. Основні кольори – червоний, коричневий, зелений.

Можна також зустріти зображення, на яких Тефнут постає у вигляді левиці, поверненою спиною до лева – своєму братові-дружину Шу.

Значення

Нубійська кішка (саме так іноді називали богиню Тефнут) вважалася божеством вологи. Саме за її волі на землю потрапляла цілюща вода, настільки важлива для родючості ґрунтів: дощі, роса. Тому роль Тефнут у пантеоні була дуже велика, адже без рідини всі посіви на полях засохнуть, а Єгипет в ті часи була насамперед сільськогосподарською державою. Також божества нерідко приписували функції Ока Ра. Коли сонячний бог робив свій щоденний обхід горизонту, Око блищало на його голові, це і була Тефнут. Нерідко богиню ототожнювали з берегинею Ра Уто.

Популярно: Литература