Есть ответ 👍

Написати коротко про митця Андрій Чайковський за сестрою

138
290
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


АНДРIЙ ЧАЙКовський

(1857-1935) Народився в м. Самборі на Львівщині в родині дрібного урядовця. Рано залишився сиротою, виховувався в родичів. Значну роль у його дитинстві відіграла бабуся. Від неї наслухався казок, легенд, переказів про минуле свого краю, навчився читати. У гімназії зацікавився історією та культурою України, очолив таємний молодіжний гурток. Тоді ж і спробував писати художні твори. Після закінчення Львівського університету працював адвокатом, займався просвітницькою діяльністю. В роки національно-визвольних змагань був на боці

Центральної Ради, входив до уряду Західноукраїнської Народної Республіки. З 1919 р. жив у м. Коломиї, де й помер

Зберегти на потім від важкої хвороби.

Його перші книжки оповідань, повістей, гуморесок були ПОЗИТИВНО цінені І. Франком, М. Коцюбинським. А такі твори, як «Олешка», «В чужім гнізді», «За сестрою», «Козацька помста», «Сонце заходить», «Богданко», «Сагайдачний», мали широкий читацький резонанс не лише в Україні - виходили друком у Відні, Празі, Кракові, у США та Канаді.


"матері важко уявити, що таке ім'я може носити жінка, що, напоївши кров'ю і плоттю свій плід, з такою легкістю може вишпурнути його, наче не до смаку надгрижене яблуко. та якби хоч краплю болю їм у душу від того, що терплять їхні діти, підфутболені чиїмись брудними чобітьми, наскільки б менше було викинуто на смітник людських доль! " книга страшна у своїй відвертості. хвилююча історія про поневіряння толі безродного, сироти при живих батьках. це вразливий хлопчик, з тонкою дитячою психікою, талановитий від природи. перебуваючи у дитбудинку, інтернаті, він терпить приниження, побої не тільки від однолітків, а й від учителів та вихователів. толя намагається знайти свою станцію щастя, утриматися в цьому світі. та чи вдасться йому це? не хочу вірити, що у дитбудинках працюють такі садисти, як ангелочок. ця жінка, точніше нелюд, не має нічого людського в своїй подобі. вона знущається з маленьких дітей, принижує їх людську гідність, просто перетворює затурканих, боязких істот. не краща й софочка, учителька з інтернату, яка робить все можливе, щоб відправити маленьких сиріт у спеціалізовану школу. а для цього вона не гребує жодними засобами. страшно читати про грубе, черстве ставлення до сиріт, але ще жахливіше розуміти, що людські серця настільки ожорстокіли, що все частіше ми без здивування і, можливо, навіть без великого обурення слухаємо повідомлення про дітей, викинутих матерями на смітник, жінок, що ладні продати своїх малят за кілька тисяч. ці повідомлення зустрічаються останнім часом так часто, що скоро сприйматимуться, як щось буденне. дай, боже, щоб я ! а ця книга, вірю, змусить задуматися, що ж робиться за межами нашої затишної домівки, у страшному світі сирітства, а когось, може, убереже, від необдуманого страшного вчинку. і на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі. 

Популярно: Українська література