Есть ответ 👍

Уважно прочитайте текст, дайте відповіді на питання. Цифра в тексті позначає наступне речення. (1) Прославилися козаки своїми зухвалими морськими походами на знаменитих «чайках».
(2) Сотні козацьких чайок виходили в бурхливе Чорне море під проводом Байди Вишневецького. (3) Козаки нападали на турецькі й татарські міста, звільняли полонених співвітчизників, також у ці дні їм до рук ішла багата здобич. (4) Вони наводили жах на численних ворогів.
(5) Але доля князя Вишневецького була трагічною. (6) Під час невдалого походу на Молдавію тутешні бояри підступно захопили його в полон — і князя Вишневецького було передано його найлютішим ворогам — туркам. (7) Ті вирішили піддати його страшній страті.
(8) Байду кинули живим з високої башти на один із залізних гаків, що був вмурований у стіну біля морської затоки. (9) Князь Вишневецький зачепився ребром за гак, і деякий час залишався живим. (10) Його пік страшний біль, та народний герой поносив ім'я султана й лаяв його мусульманську віру. (11) Турки не стерпіли лихослів'я Байди та вбили його, припинивши муки князя.
(12) Народ зберіг у своїй пам'яті величний образ князя, та оспівував його трагічну смерть в пісні про козака Байду (З підручн.).

1. Чи є в тексті складні речення?

напишіть їх номери (через кому)

2. Укажіть номер(и) речення(речень), у якому(яких) допущено пунктуаційну помилку.

3. Речення (3) складається з трьох частин: так чи ні?

4. Укажіть складносурядне речення з протиставним сполучником

5. Між частинами складносурядних речень даного тексту використано сполучники

6. Укажіть кількість складносурядних речень у тексті.

166
366
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


          від сану до дінця простяглися  довгі-довгі шляхи   ( міста, і села, і передмістя, і всюди   жіночий незабутній плач  ( плакала україна. горіли поля, палав хліб. чорний дим   (одн.) здіймався до неба, як  народний гнів   ( як гнів мужів-воїнів, праворуч і ліворуч, і позаду, скільки сягає  око..      земле   наша  українська   ( мученице наша, у вогні ти, у вогні!

Популярно: Українська мова