Dfh32
24.11.2021 13:37
История
Есть ответ 👍

7. Яким уривкам із джерел відповідають наведені малюнки? Які події передували тим, що зображені на ілюстраціях? Якими були їхні наслідки? Доберіть до малюнків назви. A. «...Імператор зголосився на переговори і в позолоченій зброї, на коні приїхав до бере­ га Істра в супроводі великого загону вершників, що виблискували зброєю. Святослав пере­ їздив через ріку в скіфському човні і, сидячи за веслом, гріб разом з іншими без ніякої різ­ ниці...»-. Б. «..Деревляни ж раді були цьому. Зібрали отож вони од двора по три голуби і по три горобці і послали до Ольги з поклоном. Ольга тоді сказала їм: “Се вже покорились ви есте мені й моїй дитині...” Ольга тим часом, роздаючи воям кому ото по голубові, а другим по горобцеві, звеліла їм кожному голубові й горобцеві прив'язати трут (шматок легкозай­ мистої тканини), обгортаючи його в маленькі хусточки і ниткою прив'язуючи до всіх го­ лубів і горобців. І звеліла Ольга, коли смерклося, воям своїм пустити голубів і горобців...». B. «...Місяця вересня 9-го числа відбувся прийом, всім подібний до попереднього й з на­ годи приїзду Ольги, княгині руської. Увійшла сама княгиня зі своїми родичками й вибрани­ ми служницями; вона йдучи поперед інших жінок, а ті в порядку йдучи одна за другою... Після них увійшли посли й представники князів руських... Сів імператор з імператрицею зі своїми дітьми й покликано було княгиню із зали, й, за за імператора сівши, говорила з ним, про що хотіла». Г. «Тепер слов'яни бушують повсюдно... Вони спустошили та спалили міста й фортеці, узяли полонених і стали панами на землі. Вони осіли на ній панами, як на своїй без стра­ ху... І нині вони живуть тут і перебувають у країні ромеїв... Зіслов'янилась вся наша зем­ ля і стала варварською

228
299
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:

dddashaaa1
4,5(18 оценок)

отрар монголы взяли через 6 месяцев штурмом и всех защитников перебили. отряд джучи захватил сыгнак, а затем целый ряд других городов, расположенных по нижнему течению сырдарьи.

в сентябре 1218 г. 200 тысячное войска чингизхана подошло к отрару и разделились по трем направлениям. часть войска чингизхан отдал в распоряжение своих сыновей ђђђ уктая (угедея) и чигатая ђђђ для осады отрара другую часть отдал сыну джучи и отправил в сторону дженда для захвата городов на берегу сырдарьи, а сам с другим сыном тулуем возглавив основные силы, направился на бухару.

поводом к войне послужила, так называемая «отрарская трагедия». в 1218 г. в пограничной крепости отрар на реке сырдарье с ведома хорезмшаха был перебит и разграблен отправленный чингизханом торговый и посольский караван в составе 450 купцов, везших на 500 верблюдах драгоценности и богатые товары. посол чингизхана прибывший с требованием выдачи наместника отрара и возмещения убытков, был казнён

войско монголов делилось на десятки, сотни, тысячи, десятки тысяч и было исключительно дисциплинированно.

в этой обстановке государство хорезмшахов и подверглась нашествию монголов.

в центральной монголии в начале хiii веке возникло ране феодальное государство во главе темучином. в 1206 г. ему дали титул хана. за короткое время он организовал многочисленное сильное конное войско и начал грабительские завоевания соседских стран. к 1218 ђђђ 1219 г. монголы заняв огромную территорию, вплотную подошли к границам государства хорезмшахов. однако, власть хорезмшаха мухаммада не была прочной. кроме враждебного отношения военно ђђђ феодальной знати и духовенства и ещё были внутрисемейные раздоры ђђђ мать мухаммада туркан ђђђ хатун была против своего сына.

Популярно: История