Есть ответ 👍

♥️♥️♥️ відповісти на запитання "вірю-не вірю" (письмово)

1. До пісень літнього циклу належать русальні та купальські.

2. Однаковий початок рядка називається рефреном.

3. Зміст мотивів купальських пісень — це задобрення русалок.

4. Купальські пісні належать до пісень зимового циклу.

5. Купальські пісні співали на Зелені свята.

6. Купальські пісні співали в ніч із 6 на 7 липня.

7. Купало — це міфічний персонаж, бог могутності природи, врожаю, злагоди й шлюбу.

Русалки були добрими істотами, тому про них складали пісні.

9. Обрядова поезія виникла після прийняття християнства.

10. Купальські пісні співали під час купання в річці чи озері.

11. Наші предки вважали, що обрядові пісні мають магічну силу.

12.У русальних піснях ніколи не буває загадок.

261
437
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Відповідь:

1. До пісень літнього циклу належать русальні та купальські. - вірю (русальні пісні співали на початку літа, купальські - на Свято Купала (7 липня)

2. Однаковий початок рядка називається рефреном. - не вірю (однаковий початок рядка називається анафора, а рефрен - це однаковий кінець рядка )

3. Зміст мотивів купальських пісень — це задобрення русалок. не вірю (зміст мотивів купальських пісень - мрії дівчат про заміжжя, ворожіння)

4. Купальські пісні належать до пісень зимового циклу. - не вірю (купальські пісні співали на Івана Купала - 7 липня, тобто влітку)

5. Купальські пісні співали на Зелені свята. - не вірю ( як кажуть - дивись вище)))

6. Купальські пісні співали в ніч із 6 на 7 липня. - вірю (знову пояснення  дивись вище)

7. Купало — це міфічний персонаж, бог могутності природи, врожаю, злагоди й шлюбу. вірю ( Купало - це дійсно міфологічний персонаж, бог літнього сонця, покровитель шлюбу та кохання)  

8. Русалки були добрими істотами, тому про них складали пісні. не вірю (на мій погляд, пісні складали не тому, що русалки добрі, а щоб задобрити злих русалок)

9. Обрядова поезія виникла після прийняття християнства. не вірю (після прийняття християнства у  період супротиву людей новій вірі, як  вихід з ситуації запропонували деякі язичницькі обряди зберегти)

10. Купальські пісні співали під час купання в річці чи озері. не вірю (для купальських пісень виділити окреме свято - Івана Купала, а не кожен день, коли хтось вирішив скупатися у озері чи річці)  

11. Наші предки вважали, що обрядові пісні мають магічну силу. вірю (саме ця віра і дозволила цим пісням дожити до наших днів)

12. У русальних піснях ніколи не буває загадок. вірю (у русальних піснях є згадка про те, що самі русалки можуть загадувати загадки. але в піснях загадок не було)

Пояснення:


Дивний школяр  двох онуків дід старий  посадив на руки  та й розказує казки, слухають онуки.  раптом менший запитав:   — а скажіть, дідусю,  ви ходили в перший клас?   — та ходив, павлусю. — от був номер! — малюки  сміхом залилися,  — як до школи ви прийшли  з бородою й лисі. найкраща мова йде синок до школи вперше.  пита батька мати:   - якій мові ми синочка  будемо навчати -  українській чи російській?   обидві ж хороші.  - хай вивчає ту, якою  печатають гроші. зразковий предок як зразковий предок, та близька людина, батько витягнув щоденник із портфеля сина. відкриває, там оцінок як у полі гички, пара трійок, кілька двійок, решта — одинички. подививсь на сина скоса, синок здогадався, і під стіл від артрозносу евакуювався. вилазь звідти, каже батько, вилазь буде краще. ну і в кого ж ти вдалося отаке ледаще? неохоче полоненник вибрався з під столу, — так то ж я знайшов твій щоденник і носив у школу, показав, щоб наш учитель більше не чіплявся, у кого я такий олух ледачий удався.   гумореска про братів молодших — зараз, дітки, — каже вчитель, — будем твір писати  про братів молодших наших   — птахів та звіряток, про пернатих наших друзів і чотириногих. от володя і нашкрябав, сам, без :   «ми із татом у суботу  йшли по лісосмузі   і підстрелили з берданки трьох пернатих друзів. біг ще друг чотириногий,   тільки дуже спритний, як шурнув у кукурудзу — не вдалося вбити. все одно у нас в коморі м'яса є багато: брата меншого в неділю вполював мій тато.   а наступної неділі підем на лисичку. гадом буду, як не встрелим бісову сестричку». гумореска про грамотних дітей як це добре, громадяни, мати грамотних дітей! — яких знаєш писателів? — пита сина ялисей. — пушкін. — гоголь. — достоєвський. — горький, мамін-сибіряк. — ну а далі далі, синку. лев толстой, гюго, . — ялисей зрадів: — прекрасно! — ось ми й вияснили так, що на вулиці толстого я в пивній забув піджак. школярі в гуморесках петя коржик той, що ходить до третього класу, листа в село накарлякав дядькові панасу. —добрий день вам любий дядьку, я ходжу до школи, ми чули, що ви на тім тижні свиню закололи. ми вас просимо у гості мама, я і тато, і всі разом на вокзалі будем зустрічати. на пероні між людьми я вас перший побачу, держіть в руках банку смальцю і ногу свинячу. 

Популярно: Українська література