Есть ответ 👍

Твір з географії по темі материк африка ​

242
386
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

tratatya
4,4(50 оценок)

Африка - другий за величиною після Євразії материк Землі і найбільший з південних материків. Назва Африка походить від топоніма Афри, афарікі, Авріг. Спочатку єдиного назви для материка не існувала.

Разом з островами площа цього материка 30,3 млн км2. Головною особливістю фізико-географічного положення Африки є те, що материк перетинається з екватором в центральній частині і, отже, симетричний щодо нього. Близько 4/5 території Африки знаходиться в жаркому поясі освітленості, тобто територія добре освітлена і отже прогріта Сонцем. Материк розташовується в семи кліматичних поясах: субтропічному, тропічному, субекваторіальному північної та південної півкуль і в екваторіальному.

Африка і Євразія фактично становлять єдиний масив суші східної півкулі, відокремленої від інших материків величезними просторами океанів. Тому рослинність і тваринний світ Північної Африки, Південної Європи і Південно-Західної Азії мають багато спільних видів. Береги Африки омивають води Індійського і Атлантичного океанів і їх морів - Середземного і Червоного. Островів біля берегів Африки не багато. Самий найбільший з них - Мадагаскар.

Африка - унікальна своєю казково багатою природою: тут буйна тропічна рослинність сусідить з безкрайньої випаленої сонцем пустелею.

У 53 африканських державах проживає близько 700 млн осіб, або близько 15% населення планети. Африку прийнято ділити на три частини: Північна, або арабська, Тропічна і Південна. Кожен регіон має свої неповторні природно-кліматичні характеристики, культурно-національні особливості, відмінний від інших рівень економічного розвитку.

Африку населяють сотні великих і малих народів, багато хто з них проживають в декількох країнах. Представники кочових племен і народностей мігрують по території інших держав.

Вулкани та землетруси - досить поширені явища для Африки. Крім Кіліманджаро, тут є такі вулкани, як Карісімбі (4507 м) і Камерун (4100 м). Землетруси трапляються як на півночі Африки, так і на сході материка - в районі тектонічних розломів і Червоного моря.

Африка відома своїми багатющими родовищами алмазів і золота. Родовища нафти є в Алжирі, Лівії, на шельфі Гвінейської затоки - в Нігерії. Ресурси фосфоритів, а також марганцевих, залізних і свинцево-цинкових руд зосереджені в зоні північного узбережжя Африки. Великі запаси мідних руд зосереджені в Замбії.

Якщо багато - можеш вибрати - що тобі потрібно)


Одной обойтись никак нельзя, отому что из-за протяженности россии с востока на запад   меняется климат, природные особенности .

Популярно: География