Есть ответ 👍

Контрольний твір на тему: «Гумор у нашому житті та літературі»​

178
473
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Скільки вже існує гумористичних байок, оповідань, поезій і комедій, скільки гумору можна знайти в українській народній творчості! Але минають роки, десятиліття і століття, а гумор все одно не зникає з літератури та повсякденного життя українців. Адже саме гумор допомагає людям оптимістичніше та легше сприймати життя і ставитися до самих себе, виходити зі складних життєвих ситуацій і критично сприймати навколишній світ.

Гумористичні твори доводять, що навіть деякі серйозні проблеми можна вирішувати з гумором, і шанси на вирішення цих проблем зовсім не зменшуються, а навпаки збільшуються в рази. Якщо казати про гумор у нашому житті, то особисто мені дуже подобається вірш відомого українського гумориста Павла Глазового «Заморські гості».

Якщо спробувати окреслити висвітлені у цьому вірші проблеми, то з’ясується, що це досить серйозні речі. Це і проблема рівня мовної культури в Україні, і проблема непоінформованості української діаспори про реальне становище на Батьківщині, і проблема українців в Канаді. На кожну з цих тем можна написати велику наукову роботу і навіть дисертацію, а у П. Глазового все це вміщається в один коротенький вірш.

Вірш П. Глазового «Заморські гості» вирізняється прихованою іронією і гумором. Це криється і в самій назві твору, і мовленні персонажів, і в сюжеті. Читаючи цей вірш, не тільки усміхаєшся, але й замислюєшся над дуже серйозними, вже згаданими вище проблемами. Отаким по-справжньому непереможним і повинен бути гумор, саме так він і повинен впливати на людей.

У необтяжливій, цікавій формі П. Глазовий примушує нас розмірковувати над проблемами, які мають велике значення у житті кожного українця. Я впевнений, що саме такий підхід є найбільш ефективним і єдино правильним. Недарма ж кажуть, що, сміючись, легше працювати, навчатися і переживати важкі моменти у житті. Звісно, існують такі речі, з яких не слід кепкувати, але досить часто іронія та гумор допомагають нам у складних ситуаціях, вони неодмінно повинні бути присутніми у нашому житті.

Я вважаю, що якщо ставитися до життя з доброзичливою іронією, з оптимізмом, жити буде легше, а дрібні негаразди і повсякденні турботи будуть здаватися не такими неприємними і не будуть так сильно дратувати. Тоді вони не зможуть стерти з обличчя усмішку і не завадять дарувати її заклопотаним та роздратованим людям, покращуючи їхній настрій.


Справжній художній твір не може виникнути без натхнення. А якщо й виникає без натхнення, то це буде радше ремісницький виріб. Література, поезія зокрема, аж рясніє асортиментом таких виробів. Хоча може бути й симбіоз натхнення з ремісництвом. Та що там – «може бути», таки і є, якщо й не зазвичай, то дуже вже часто. Бо насправді сливе неможливо визначити частку натхнення у виникненні архітвору. Тут кожен покладається на свій власний досвід, кожен причетний до витворення творів мистецтва, мається на увазі. Та якісь певні загальні тенденції все ж можливо виловити, наче павутинки бабиного літа, з яких не сплетеш вінка, зате вони налипнуть до рук.

Популярно: Українська література