Есть ответ 👍

Написати реферат на тему "Мистецтво доколумбової Америки: майя, ацтеки, інки" (реферат на 5 сторінок)

248
269
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Держи

Объяснение:

Підручник з Мистецтва. 10 (11) клас. Масол - Нова програма

ТЕМА 2. Мистецтво американського культурного регіону

Вступ

Індіанці, корінний народ Америки, як вважають учені, прийшли на цей материк з Азії. До колонізації індіанські племена Південної і Північної Америки перебували на різних стадіях розвитку. Проте схожість історичних доль усіх народів Америки разом з їхньою етнічною близькістю визначали спорідненість культури, однак не абсолютну. Періодизація розвитку мистецтва американського регіону має три великі періоди:

1 мистецтво стародавньої доколумбової цивілізації корінних народів північного і південного континентів;

2 мистецтво колоніальної епохи після завоювання європейцями Америки — Південної (XVI—XVII ст.) та Північної (XVII—XVIII ст.);

3 мистецтво суверенних держав після здобуття ними незалежності.

Статуя Свободи, Нью Йорк, США

§ 2.1. Мистецтво доколумбової Америки: майя, ацтеки, інки

Мистецтво доколумбової Америки є результатом взаємовпливу культур різних етносів. Цивілізаційного розвитку високого рівня досягали не тільки державні утворення майя, ацтеків та інків, а й багато інших племен. Уявлення про велич цивілізацій і міст доколумбової Америки дуже неповні, адже більшість із них було знищено конкістадорами.

Ймовірне письмо інків

Значний вплив на мистецтво мала релігія — тотемізм, шаманство, родоплемінні культи духів-покровителів. Індіанці зберігають багато талісманів, особливо статуеток, тому що вірять у їхню магічну силу.

У VII—VIII ст. у Північній Америці на території сучасної Мексики індіанці племені майя засновували міста-держави. Культуру цього народу фахівці часто порівнюють зі стародавніми греками. У доколумбовій Америці майя, безсумнівно, були найвправнішими архітекторами. Відомо понад 100 міст із монументальними кам’яними спорудами, більшість із яких зруйновані. У деяких містах усе ж збереглися чотиригранні ступінчасті піраміди, увінчані грандіозними храмами. У майя та інших індіанців їх використовували переважно як фундамент — уступчастого підніжжя будівель. Не тільки храми, а й світські споруди будували у формі пірамід.

Тотемний стовп індіанців з образом яструба

На півострові Юкатан розташоване місто Чичен-Іца, яке стало культурним центром держави. Серед руїн уціліла піраміда з храмом Пернатого змія на вершині. Щорічно в дні осіннього й весняного рівнодення можна ігати унікальне видовище: змій «оживає й повзе» знизу і до верху вздовж сходів. Насправді це оптична ілюзія: ефект руху створюється завдяки тіні від східчастих ребер піраміди, яка спадає на балюстраду.

Храм-піраміда Чичен-Іца, Мексика

Порівняйте індіанську піраміду з єгипетською. У чому різниця?

Чичен-Іца — об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Місто було визнане одним із Нових семи чудес світу.

До нашого часу дійшла дев’ятиярусна піраміда з Храмом Написів у місті Паленке. Назвали храм так через велику кількість ієрогліфів на стінах, сходах, колонах. На плитах саркофага є символічні барельєфи.


ответ:

у каждого человека есть родина - большая и малая. малая – это дом, улица, город, где человек родился, а большая родина - это его. наша страна - самая большая в мире. россия славится учёными, писателями, великими путешественниками. наше и театральное искусство ценится за рубежом. для многих стран дружба с россией ценна.

самое страшное для любой страны и её граждан – это война. и в середине прошлого века, к сожалению, мы через это прошли. огромный урок из этого вынесло не только наше государство, но и другие страны. ведь самое бессмысленное - это гибель невинных людей. в общей сложности во второй мировой войне погибло 55 миллионов человек – страшная цифра, которую мы должны помнить. тем ценнее для нас, граждан, мир и стремление к его укреплению.

но мир и покой должен быть также в сердцах и душах людей. и к его поддержанию стремится и наше правительство, всячески стараясь укреплять оптимизм своих граждан. получают развитие программы по улучшению образования, что в немалой степени касается и меня.

я, как гражданин своей страны, пусть ещё и маленький, стремлюсь внести свой небольшой вклад. я прилежно учусь, стремлюсь к достижениям в спорте, активно участвую в общественной жизни школы и класса. и мне бы хотелось, что бы в будущем не только я гордилась своей страной, но и страна мной!

Популярно: Другие предметы