Есть ответ 👍

Напишіть твір-роздум в публіцистичному стилі , висловивши власну думку щодо того, чи актуальні проблеми порушені в біблійній притчі про блудного сина (100-150 слів)

246
491
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Притча про блудного сина розкриває нам стосунки в родині. Як бачите, у батька двоє синів. І звичайно, те саме виховання. Але молодший син не хоче чекати, поки батько помре, щоб успадкувати майно. Тому він вимагає своєї частки ще за життя батька. Батько, незважаючи на те, що це жорстоке прохання, віддає молодшому синові свою частку. З притчі ми знаємо, що син був відсутній і розтратив усі гроші. Коли все закінчилося, він почав пасти свиней, що було огидно для його національності. І лише за складних обставин він згадує свого батька. Він кидає все і йде до нього, мріючи бути його слугою. Але любов батька незмірна. Незважаючи на біль, яку завдав йому його молодший син, він влаштовує вечірку на честь повернення сина. Вона дарує йому багатий одяг і дорогоцінну обручку, а це означає, що він знову його син. Цінність притчі полягає в тому, що вона показує справжнє ставлення батьків до дітей. Що б діти не робили, вони завжди будуть улюбленими дітьми для своїх батьків. Головне, щоб діти це цінували.


Зворушливий образ наталки – головної героїні твору івана котляревського «наталка полтавка» – вже понад сто років хвилює серця людей декількох поколінь. чому образ наталки такий близький кожному? бо є втіленням найкращих рис української жінки, в якому гармонійно поєдналися зовнішня краса і краса внутрішня: добре серце і багатий духовний світ. наталка стала своєрідним ідеалом національного характеру, бо саме у цьому образі майстерно розкрита суть української душі.               вона проста дівчина. важке життя і убогість змусили її разом із матір’ю переїхати до села із полтави. проте вже за короткий час усі на селі знають наталку як добру, роботящу і чесну дівчину. слова виборного про те, що «золото – не дівка! …красива, розумна, моторна і до всякого діла дотепна – яке в неї добре серце, як вона поважає матір свою, шанує всіх старших за себе, яка трудяща, яка рукодільниця; себе і матір свою на світі держить», є тому підтвердженням. змальовані риси, які властиві українським жінкам у ставленні до праці, до народних традицій, сімейних цінностей. наталка скромна і щира. знає, що красива, проте зовсім не хизується цим, а навпаки про себе говорить, що «проста, некрасива, з щирим серцем, не спесива». показово, що, за словами возного, «всі матері приміром ставлять її своїм дочкам».   родина для наталки найвища цінність і святість. на її переконання, люди одружуються, щоб «завести хазяйство і сімейство; жити люб’язно і дружно; бути вірними до смерті і одно другому».               бачимо, що наталка є люблячою дочкою. вона піклується про матір, поважає і шанобливо ставиться до неї. ніжно любить свою матір і готова слухатись навіть тоді, коли терпилиха намагається примусити її вийти заміж за возного, багатого пана: «мамо! все для тебе стерплю…». вона готова на самопожертву заради спокою матері. «добра дитина», – каже про неї терпилиха.   важливим є те, що наталка здатна на сміливі і рішучі дії. так, коли, нарешті, повернувся петро, їй, за її власними словами, краще буде у ворсклу кинутися, ніж стати жінкою нелюба. ми чуємо й від миколи, побратима петра, захоплення наталкою: «от дівка, що і на краю пропасті не тільки не здригнулась, а і другого піддержує». впевненість і переконливість наталки у своїй правоті змушують возного, врешті-решт, відмовитися від неї. справжнє кохання перемагає. таким чином, в образі наталки втілені найкращі риси української жінки: працьовитість, щирість, скромність, доброта, чесність, вірність, любов до рідних, а також рішучість і наполегливість у боротьбі за власне щастя. тому цей образ і донині близький кожному.

Популярно: Українська література