Есть ответ 👍

Складіть розповідь один день із життя пересічного римлянина
!( ОТ ​

179
233
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

virusvirus93
4,4(100 оценок)

У класичну епоху день звичайного римлянина ділився на дві майже рівні частини: заняття будь-яким видом діяльності - negotium і відпочинок або дозвілля.

Але цей поділ було дещо умовним і не відображало своєрідність життя окремого громадянина. Крім того, в перші роки римської історії доводилося працювати в поті чола, заради мізерного доходу. Несення військової служби також передбачало інший розподіл часу, по крайней мере, до створення Марием професійної армії. Цей поділ дня стало відповідати реальності, коли римські громадяни взагалі припинили працювати, поклавши всі свої обов'язки на плечі рабів, чий трудовий день збільшився до 12 годин, причому в селах це була важка праця.

Можна привести найхарактерніший приклад. Йдеться про те, як римлянин, що живе в місті за часів Цицерона і не працюючий (хоча і не дуже багатий), проводив призначені для роботи дні (святкові дні припускали інші заняття, наприклад, присутність на релігійних церемоніях або відвідування вистав).

Його день починався зі сходом сонця. Після короткого обмивання римлянин одягався в тогу, надягаючи її на туніку, яку не знімав на ніч, і швидко снідав. Далі він виходив «на сцену», оскільки громадська діяльність в Римі завжди носила театралізований характер. Якщо він був бідним, то вирушав до свого патрона за милостинею: кілька монет забезпечували йому виживання в обмін на дрібні послуги. Спочатку це подаяння виражалося в натуральному вигляді і складалося з невеликого набору основних продуктів харчування. Багатий римлянин приступав до прийому своїх клієнтів. Він влаштовувався в атріумі, де і починалася щоденна церемонія ранкового вітання - salutatio. Це тривало близько двох годин.

На початку третьої години починалися візити. Патрон в оточенні своїх клієнтів - чим більшою повагою в суспільстві користувався римлянин, тим більше було у нього клієнтів, - відправлявся на Форум. До середини ранку туди приходило багато народу. Магістрати працювали не покладаючи рук на благо суспільства. Багаті римляни приходили засвідчити свою повагу ще більш багатим і знатним. Клієнти нобілів брали участь разом зі своїми господарями в судових засіданнях (з почуття вдячності і поваги даючи свідчення на користь своїх покровителів, не розуміючи суті розглядуваної справи). Комерсанти блукали по Форуму в пошуках прибуткового справи, іноземці, в основному греки і жителі країн Сходу, укладали вигідні угоди.

Irina5600
4,5(54 оценок)

человек будильник

тапер

модистка

(фонарщик) все кроме этой работы

Популярно: История