Есть ответ 👍

Повільно скр(и/е)піли гусячі пера р(и/е)тельно виводячи накази пов(и/е)лителів (Д/д)ержав. Схилялися над пергаментом літописці/самітники в чернечих келіях і записували всі події, що відбувалися у/в їхній землі. Скакали гінці в/у далекі краї, щоб оповістити тамтешній люд про похід на ворога чи про нові закони в/у (Д/д)ержаві. Новини тоді, як ви розумієте, з великим запізне(н/нн)ям доходили до людей а багатьох і взагалі обминали.
Кожна велика (Д/д)ержава жила мовби на окремій планеті, на яку лише вряди/годи з..являлися посланці з інших світів привозячи з собою дивні новини. І з..являлися заморс..кі купці з крамом і ро(с/з)казували про свої краї та звичаї і безумовно про ті землі, через які пролягав їхній шлях.
Отака друзі тоді була служба інформації. Мов старі немічні черепахи, повзли землею новини. Вони, як кажуть у такому випадку, обростали довгими бородами

213
377
Посмотреть ответы 1

Ответы на вопрос:


Фонетика — вивчає звуковий склад мови.  фонологія — вивчає структуру звукового складу мови (мовленнєві одиниці та засоби) і їхнє функціонування в мовній системі. граматика — вивчає будову мови.  морфологія — вивчає явища, що характеризують граматичну природу слова як граматичної одиниці мови. синтаксис — вивчає словосполучення та речення, їх будову, типи й об'єднання в надфразні одиниці. лексикологія — вивчає лексику (словниковий склад мови)  фразеологія — вивчає лексично неподільні поєднання слів. лексикографія — наука про укладання словників ономастика — наука про власні назви. етимологія — вивчає походження і історію слів мови. семантика — вивчає значення слів і їх складових частин, словосполук і фразеологізмів. лексична семантика — наука про значення слів.

Популярно: Українська мова