Есть ответ 👍

Визначити соціальні наслідки промислової революц )​

271
437
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:


Питання про причини промислової революції залишається предметом суперечок серед істориків[16]. Тоді як загальна відповідь на кшталт «промислова революція була закономірним результатом поступового розвитку продуктивних сил» вважається надто загальною й незадовільною, на перший план виходять питання часу і місця: чому промислова революція розпочалася у XVIII столітті, й чому в Англії?

Інституціональні основи промислової революції було закладено Славною революцією 1688 р., яка привела до влади протестантів Вільгельма III Оранського і Марію II (доньку Якова ІІ), які прийняли нове положення конституції, Білль про права 1689 року, що гарантував перевагу влади парламенту над владою монарха.

Винахід парового двигуна був значним фактором у становленні машинного виробництва, але цей винахід стався уже після початку промислової революції, а широке впровадження парової машини у виробництво почалося тільки через кілька десятиліть після винаходу. Тому паровий двигун був важливим чинником росту виробництва лише, починаючи з XIX століття.

Промисловій революції передувало значне зростання населення Англії. Це зростання було пов'язане із британською аграрною революцією. Зростання продуктивності сільського господарства разом із зростанням населення призвели до пауперизації, створення надлишку робочої сили в селах Англії, яка, враховуючи тогочасну політику обгороджування, змушена була шукати роботу в містах. Зростанню населення сприяла також імміграція із Ірландії, де процес пауперизації населення відбувався такими ж швидкими темпами.

Сприятливим фактором для розвитку промислової революції в Англії була розвинута транспортна система, особливо морський і річковий транспорт. Англія — невелика країна, оточена морем, із значною кількістю судноплавних річок, а водний транспорт — найдешевший із усіх видів транспорту. Як зазначав ще Адам Сміт у своїй праці «Багатство народів», економічна виправданість поділу праці визначається розмірами ринку, а розвинутий транспорт значно збільшує ринок, як внутрішній, так і зовнішній. У цьому відношенні Англія мала перевагу над іншими країнами зі значними територіями в глибині суходолу.

Вікіцитати містять висловлювання від або про: Людська діяльність: Трактат з економічної теорії

Людвіг фон Мізес провідну роль у здійсненні промислової революції відводить економічній теорії: «Саме ідеї класичних економістів ліквідували перешкоди, які створювалися столітніми законами, звичаями та упередженнями відносно технологічних покращень й звільнили геній реформаторів і новаторів від гамівних сорочок гільдій, опіки уряду та різноманітного суспільного тиску. Саме вони знизили престиж завойовників і експропріаторів та продемонстрували користь ділової активності для суспільства. Жодний з сучасних визначних винаходів не можливо б було використати, якби ментальність докапіталістичної епохи не була б до основини зруйнована економістами. Те, що зазвичай називають „промисловою революцією“, є продуктом ідеологічної революції, спричиненою вченнями економістів. Економісти розірвали старі кайдани: що є нечесним і несправедливим здолати конкурента, виробляючи товари дешевше і якісніше; не можна відмовлятися від традиційних ів виробництва; машини — зло, тому, що спричинюють безробіття; однією із задач цивільного уряду є не допускати збагачення здібних бізнесменів і захищати менш здібних від конкуренції більш здібних; обмеження свободи підприємців за до державного стримування або примусу зі сторони інших громадських сил є засобом для забезпечення добробуту нації. Британська політична економія і французька фізіократія були локомотивами сучасного капіталізму. Саме вони зробили можливим розвиток прикладних природничих наук на благо широких мас»[17].

Mynir
4,7(49 оценок)

Гуситські війни та їх наслідки рух гуситів викликав занепокоєння як папи римського, так і імператора. розпочалася війна, яка набула характеру релігійної боротьби католицизму проти гуситського реформаційного руху і боротьби німців проти слов'ян.для придушення гуситського руху папа та імператор священної римської імперії оголошували один хрестовий похід за одним. але військо хрестоносців постійно зазнавало поразок від блискучих полководців гуситів — сліпого рицаря яна жижки, а по його смерті—прокопа великого.гусити не тільки оборонялися, а й самі здійснювали походи за межі чехії: з 1419 р. по 1434 р. вони викликали занепокоєння у папи та імператора. але головною небезпекою для гуситів була не зовнішня, а внутрішня. будь-який рух повинен мати кінцеву мету, а саме в цьому питанні у гуситів не було єдності. у їхньому русі брали участь різні соціальні прошарки суспільства: від феодалів до селян, від багатих до найбідніших. коли, здавалося, основної мети гусити досягай, виявились основні розбіжності учасників руху. гусити розділилися на поміркованих — чашників і радикальних — таборитів. останніх очолив ян жижка.помірковані вимагали ліквідації привілеїв церкви, скасування церковного землеволодіння, спрощення церковного обряду, впровадження богослужіння чеською мовою і причастя двома ; у політичному плані вони виступали за незалежну чеську монархію.таборити (від гори табор у південній чехії, де знаходився їхній центр) були схильні до проведення соціальних реформ. вожді таборитів, посилаючись на заповіти христа, а також на воєнний стан, вимагали відмови від особистого майна і передачі його до спільної скарбниці, наполягали на скасуванні будь-яких податків. вони заперечували культ святих, поклоніння святим мощам і стверджували, що будь-хто, навіть жінка, може вести богослужіння. найзатятіші з таборитів наполягали не на реформі, а на скасуванні церкви, відкидали не тільки власність, а й сім'ю.чашників підтримували дворяни, вище духівництво, таборитів — частина дворян, селяни та інші бідні прошарки суспільства. суперечки між таборитами і чашниками призвели до відкритого зіткнення. у битві поблизу ліпан (1434 р.) таборитів було розгромлено. зрештою, чашники уклали угоду з католицькою церквою, за якою дозволялися обидва види причастя, а богослужіння велося чеською мовою. згодом цю поступку було скасовано.у чехії, хоча й не надовго, виникла національна церква, яка мала свої етнічні особливості. для католицької церкви цей рух був попередником майбутньої реформації.

Популярно: История