kazachok2
04.08.2021 17:14
История
Есть ответ 👍

Нужно написать характеристику Фëдора Алексеевича как личность и как првителя, а также реформы при нëм написать

255
356
Посмотреть ответы 2

Ответы на вопрос:

11maksim11
4,6(97 оценок)

Федір III Олексійович Романов (30 травня (9 червня) 1661 — 27 квітня (7 травня) 1682; рос. дореф. Ѳеодоръ Алеѯіевичъ) — московський цар у 1676–1682 роках. Син Олексія Михайловича і його першої дружини Марії Милославської.

Объяснение:

біограФія:П'ятнадцятирічним, після смерті батька, був вінчаний на царство в Успенському соборі Кремля 18 червня 1676.

Спочатку країною намагалася керувати мачуха, Наришкіна Наталія Кирилівна, яку родині Милославських (до якої належала його мати) вдалося згодом усунути від справ, направивши її разом з сином Петром (майбутнім Петром I) у заслання в підмосковне село Преображенське.

Під впливом сестри Софії Редагувати

Поширеною є думка, що малолітній Федір Олексійович багато хворів та не був здатним до самостійного правління. На початку царювання Федора III керівництво державою знаходилось у руках його найближчих родичів бояр Милославських; великим впливом при дворі також користувалися прозахідний патріарх Іоаким та вихователь Федора Олексійовича Симеон Полоцький. У подальшому вирішальний вплив на державні справи здобули фаворити Федора Олексійовича — І.Язиков і А.Лихачов.

Ставши заручником планів сестри, яка оточила його своїми придворними і підім'яла під себе духовенство, молодий монарх намагається виправити ситуацію: «Федір вирішує під кінець, незважаючи на запеклий опір патріарха Іоакима, перевести Никона в Воскресенський монастир, а разом з тим клопоче перед східними патріархами про дозвіл Никона і про відновлення його в патріаршій гідності...»[4]

Але позбутися опіки бояр та владолюбивої сестри Федору так і не вдасться. Розуміючи, що приїзд до Москви грізного патріарха Никона означає не тільки крах надій на владу, а й неминучу кару, партія Софії не пускає того в столицю. Никон раптом помирає в дорозі:

Правління :За царювання Федора Олексійовича у 1678 був проведений загальний перепис населення; в 1679 введено подвірне оподаткування прямими податками, що збільшило податний гніт;зміцнилось централізоване управління державою: було створено розряди (військові округи), посошне оподаткування було замінене подвірним оподаткуванням (1679), зміцнювалась влада воєвод на місцях (скасовано місництво, 1682).

За правління Федора Олексійовича Московське царство у 1671-81 вело війну з Османською імперією, під час якої відбулись Чигиринські походи 1677-78. Уряд Федора Олексійовича уклав з Османською імперією Бахчисарайський мирний договір 1681, за умовами якого Лівобережна Україна з Києвом залишалась у складі Московської держави..

Соррі якщо не це

лол1635
4,7(25 оценок)

черни́говское кня́жество  — одно из наиболее крупных и мощных государственных образований на руси в  xi-xiii веках.

бо́льшая часть черниговского княжества располагалась на левом берегу  днепра  в  бассейне  рек  десна  и  сейм. княжество было населено  северянами,  радимичами, а также  вятичами  и частично  полянами. столицей княжества был город  чернигов. другими значимыми были  новгород-северский,  стародуб,  вщиж,  сновск,  брянск,  путивль,  курск,  любеч,  рыльск,  трубчевск,  карачев,  козельск  и др. владения и влияние черниговского княжества доходили глубоко на восток, в том числе в  муромо-рязанские  земли и к  тмутараканскому княжеству.

до  xi века  княжество местной племенной знатью и    из  киева, назначенными великим князем для собирания податей с населения, разрешения судебных тяжб, а также для защиты княжества от внешних врагов, преимущественно  кочевников.

в конце xi и в xii веках княжество дробилось на ряд  уделов,   ольговичами, претендовавшими на многие княжеские центры за пределами княжества. в  1239 году  было опустошено монголо-татарами и вскоре распалось на ряд самостоятельных княжеств, из которых самым влиятельным стало  брянское. с  1401  по  1503  год  — в составе  великого княжества литовского, затем  —  государства.

Популярно: История